Strona głównaWiadomościWódka zamiast palić przełyki chłodzi komputer?

Wódka zamiast palić przełyki chłodzi komputer?

Wódka kojarzona jest, jako element większości imprez w Polsce. Jeden z youtuberów zza naszej wschodniej granicy poszedł o krok dalej i wykorzystał destylat do chłodzenia swojego komputera. Wyniki testów są lepiej niż zadowalające.

Komputerowi maniacy lubią wyciskać maksimum wydajności ze swoich maszyn. Problemem w takich sytuacjach jest wydajne chłodzenie. Obecnie rynek obfituje w gotowe rozwiązania chłodzenia cieczą, jednak i te mogą być niewystarczające. Jeden z rosyjskich Youtuberów z kanału Life of Boris przedstawił światu swój projekt Vodka-Cooled, w którym zamiast standardowej cieczy chłodzącej wykorzystuje wódkę.

Co dziwne komputer chłodzony wódeczką działa zaskakująco dobrze. Alkohol etylowy wykorzystany, jako czynnik chłodzący działa nieco lepiej od dostępnego na rynku chłodziwa. Jak widać na poniższym filmie autor przetestował sprzęt grając w gry, w większości przypadków temperatura procesora mieściła się w 40 stopniach momentami osiągając 50 stopni Celsjusza.

[you tube=IYTJfLyo_vE]

Jak widać wódka działa bardzo dobrze zarówno, jako czynnik chłodzący jak i rozgrzewający. Zastanawia mnie tylko czy użycie spirytusu nie byłoby wydajniejsze, chociaż spirytus ma mniejszą temperaturę wrzenia. Z drugiej strony zalanie sprzętu spirytusem nie zniszczyłoby go.

Jedno wiem ciepłej wódki z tego układu zdecydowanie nie chciałbym pić. A może macie inne szalone pomysły na chłodzenie komputera? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: youtube

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię