Strona głównaGryMonster Hunter World sprzedało się już w ponad 10 mln egzemplarzy

Monster Hunter World sprzedało się już w ponad 10 mln egzemplarzy

Capcom stworzyło mega hit, który roznosi się po wszystkich growych platformach. Wysokie oceny gry przekładają się na bardzo wysoką sprzedaż.

Monster Hunter: World jest niezaprzeczalnie jedną z najbardziej dochodowych gier wydanych przez Capcom. Wystarczyło jej tylko 7 miesięcy, by rozejść się na wszystkich platformach w liczbie 10 mln. sztuk. Oczywiście, większość ze sprzedaży stanowi wersja konsolowa, ale z drugiej strony na PC można ją kupić od 9 sierpnia, więc sytuacja może się jeszcze odwrócić.

Należy zaznaczyć, że MHW wskoczyło na pierwsze miejsce najlepiej sprzedających się gier nie tylko w dorobku firmy, ale też w innych rankingach. Ich produkcja nadal sprawuje rządy na liście bestsellerów Steam, wyprzedzając m.in. PUBG. I raczej nie zapowiada się na to, że szybko opuści fotel lidera. Liczba jednocześnie grających graczy wciąż przybywa. 

Najnowsza odsłona gry akcji RPG odegrała także dużą rolę w ogólnej sprzedaży całej serii. Jak informuje wydawca, od debiutu pierwszej części (2004) aż do teraz na polowanie wśród dinozaurów skusiło się kilkadziesiąt milionów osób. Łączna sprzedaż przekroczyła 50 mln. sztuk. Gdyby wziąć pod uwagę pozostałe zbiory gier Capcom, tylko cykl Resident Evil może pochwalić się lepszą sprzedażą.

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię