Strona główna Esport Legendarna impreza powraca! Znamy datę World Cyber Games 2019

Legendarna impreza powraca! Znamy datę World Cyber Games 2019

- Reklama -

Każdy fan esportu powinien kojarzyć skrót WCG. Kilka lat temu były to esportowe mistrzostwa świata z prawdziwego zdarzenia. Na turniej zjeżdżali się najlepsi gracze z całego globu. Czy w 2019 roku to się powtórzy? Mam taką nadzieję, bo World Cyber Games powraca i znamy już datę imprezy.

World Cyber Games początkowo było rozgrywane w Korei Południowej, ale z czasem imprezę przeniesiono do innych krajów – Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec czy też Chin. Nieważne gdzie turniej był rozgrywany, uważany był za jedno z najważniejszych wydarzeń w esportowym świecie. Wielu określało WCG jako Mistrzostwa Świata lub nawet Esportowe Igrzyska Olimpijskie. Niestety, nic nie trwa wiecznie. Ostatnia impreza odbyła się w 2013 roku w Kunshan.

Po 6 latach impreza wraca i znowu chce być najważniejszym wydarzeniem na esportowej mapie. WCG 2019 odbędzie się w mieście Xi’an w Chinach w dniach 18-21 lipca 2019 roku.

– Przygotowujemy szeroki zakres elementów rozrywkowych, które będą dodatkiem do rozgrywanych turniejów, aby przywrócić i umocnić chwałę WCG jako najważniejszego, światowego festiwalu w świecie esportu – powiedział Hyunk Bin, jeden z członków komitetu odpowiedzialnego za WCG.

Na razie nie wiemy, w jakie gry będą rozgrywane turnieje w trakcie WCG 2019. Miejmy nadzieję, że organizatorzy rzeczywiście przywrócą chwałę World Cyber Games i z czasem impreza ponownie zagości również w Europie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceWCG
Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE