Strona głównaEsportLegendarna impreza powraca! Znamy datę World Cyber Games 2019

Legendarna impreza powraca! Znamy datę World Cyber Games 2019

Każdy fan esportu powinien kojarzyć skrót WCG. Kilka lat temu były to esportowe mistrzostwa świata z prawdziwego zdarzenia. Na turniej zjeżdżali się najlepsi gracze z całego globu. Czy w 2019 roku to się powtórzy? Mam taką nadzieję, bo World Cyber Games powraca i znamy już datę imprezy.

World Cyber Games początkowo było rozgrywane w Korei Południowej, ale z czasem imprezę przeniesiono do innych krajów – Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Niemiec czy też Chin. Nieważne gdzie turniej był rozgrywany, uważany był za jedno z najważniejszych wydarzeń w esportowym świecie. Wielu określało WCG jako Mistrzostwa Świata lub nawet Esportowe Igrzyska Olimpijskie. Niestety, nic nie trwa wiecznie. Ostatnia impreza odbyła się w 2013 roku w Kunshan.

Po 6 latach impreza wraca i znowu chce być najważniejszym wydarzeniem na esportowej mapie. WCG 2019 odbędzie się w mieście Xi’an w Chinach w dniach 18-21 lipca 2019 roku.

– Przygotowujemy szeroki zakres elementów rozrywkowych, które będą dodatkiem do rozgrywanych turniejów, aby przywrócić i umocnić chwałę WCG jako najważniejszego, światowego festiwalu w świecie esportu – powiedział Hyunk Bin, jeden z członków komitetu odpowiedzialnego za WCG.

Na razie nie wiemy, w jakie gry będą rozgrywane turnieje w trakcie WCG 2019. Miejmy nadzieję, że organizatorzy rzeczywiście przywrócą chwałę World Cyber Games i z czasem impreza ponownie zagości również w Europie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceWCG
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię