Strona głównaGryAktualnościWorld of Horror - gra stworzona przez... polskiego dentystę - w Paincie

World of Horror – gra stworzona przez… polskiego dentystę – w Paincie

Z czym z reguły kojarzy się wizyta u dentysty? Wielu z Was zapewne z horrorem. Pewien polski dentysta postanowił jeszcze bardziej zbliżyć się do tego stereotypu, tworząc nietypową grę – World of Horror.

World of Horror to owoc pasji realizowanej po godzinach przez polskiego dentystę – Pawła Koźmińskiego. W pewnym sensie jest to powrót do czasów starych gier RPG, czerpiący między innymi z twórczości H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w małej miejscowości u wybrzeży Japonii i składa się z kilku historii. Ich bohaterami jest pięć grywalnych postaci, a rozgrywka opiera się na walce w systemie turowym oraz rozwiązywaniu zagadek.

Zobacz: Project Resistance – nowy horror multiplayer od Capcom

Jednak najbardziej zaskakującym i robiącym największe wrażenie aspektem World of Horror jest to, że gra powstała w całości w… Paincie. Zazwyczaj twórcy gier oszczędzają sobie pracy, tworząc elementy grafiki w czymś nieco bardziej nowoczesnym. Koźmiński jednak specjalnie zdecydował się na Painta:

“Tworzenie grafik w Paincie jest bardzo inspirujące i w pewien sposób relaksujące. Ograniczenia tego edytora zmuszają Cię do kreatywności. A dzięki temu styl grafiki, który w ten sposób otrzymałem jest bardzo komiksowy.”

Zobacz: Blair Witch będzie tytułem na 5-6 godzin, ale z wieloma zakończeniami. Autorzy prezentują demo

Dema gry pojawiają się tu i ówdzie od 2017 roku, ale dopiero teraz zrobiło się o tym projekcie naprawdę głośno. Nic dziwnego – połączenie zawodu dentysty z grą w klimatach horroru, i do tego jeszcze ten Paint… Gra planowana jest w wersjach na PS4, Switcha, a później ma się ukazać także na Steam. A póki co możecie się zapoznać z trailerem:

Trailer World of Horror:

A demo ściągniecie stąd. Dajcie znać w komentarzach jak Wam się podoba.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię