Strona głównaEsportWorlds 2018: Europa pokonuje zeszłorocznych mistrzów świata League of Legends. Świetna inauguracja...

Worlds 2018: Europa pokonuje zeszłorocznych mistrzów świata League of Legends. Świetna inauguracja fazy grupowej dla Polaków

Takiego startu fazy grupowej Worlds2018 chyba nikt się nie spodziewał. Dwie południowo-koreańskie formacje, stawiane w roli faworytów, uległy w swoich pierwszych spotkaniach fazy grupowej tegorocznych Mistrzostw Świata – i to z zespołami z Europy.

Dla polskich kibiców satysfakcja powinna być o tyle większa, że w obu przypadkach zespoły te przegrały z drużynami, które w swoich składach mają Polaków. Najpierw druga drużyna koreańskiego LCK przegrała z G2 Esports (w którego barwach gra Jankos). A jakby tego było mało, na koniec 1. dnia zmagań fazy grupowej ekipa Gen.G, której większość zawodników zdobyła rok temu mistrzostwo jako Samsung Galaxy, sensacyjnie przegrała z Team Vitality. Tego samego Vitality, które reprezentują między innymi Kikis i Jacktroll. Wszystkie dzisiejsze spotkania rozgrywane są systemem BO1, a komplet wyników prezentuje się następująco:

  • kt Rolster vs. Team Liquid – 1:0
  • Edward Gaming vs. MAD Team – 1:0
  • Phong Vu Buffalo vs. Flash Wolves – 0:1
  • Afreeca Freecs vs. G2 Esports – 0:1
  • Royal Never Give Up vs. Cloud9 – 1:0
  • Gen.G vs. Team Vitality – 0:1

Po dzisiejszym dniu zmagań formacje z polskimi zawodnikami zajmują 2. miejsca w swoich grupach. Jutro do gry przystąpią grupy C i D.
Śledzicie mistrzowskie zmagania? Jak podoba Wam się gra Polaków w tym turnieju?

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię