Strona głównaGryAktualnościWorld of Warcraft – Blizzard usunął ze świata gry zwolnionych deweloperów

World of Warcraft – Blizzard usunął ze świata gry zwolnionych deweloperów

World of Warcraft często nawet nieświadomie spotykamy się z nazwiskami twórców gry, czy to jako NPC czy nazwy lokacji. W najbliższej aktualizacji Blizzard usunie kilka takich nazw i NPC.

Afera związana z molestowaniem i mobbingiem w Blizzard ma swój ciąg dalszy nie tylko na sali sądowej, ale również dotknie gry World of Warcraft. W najnowszym wpisie na blogu możemy przeczytać o aktualizacji opatrzonej numerem 9.1.5, która w przyszłym tygodniu trafi na serwery testowe. W opisie możemy przeczytać, że oprócz długo oczekiwanych poprawek aktualizacja będzie zawierała naprawę środowiska gry. Jest tam także mowa o wspólnych wartościach i karach za destrukcyjne dla społeczności zachowania.

Zobacz: Microsoft Flight Simulator – wiele nowości w tym wyścigi samolotów

Okazuje się, że pod wpisem kryje się coś znacznie więcej. Jak ustaliła ekipa PC Gamer z przedstawicielami studia będzie to dotyczyć zmian w świecie gry. Niedawno zwolnieni Louis Barriga, Jesse McCree oraz Jonathan LeCraft zostaną usunięci ze świata WoW. Dotyczy to lokacji i postaci, które w sposób oczywisty nawiązywały właśnie do tych twórców. Nie wiadomo na jak szeroką skalę będzie zakrojona ta akcja. Niedawno podobny los spotkał jedną z postaci Overwatch.

Co dalej z aferą? Na razie nie wiadomo. Ostatnio Activision Blizzard zostało oskarżone o utrudnienie śledztwa i niszczenie dowodów w sprawie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię