Strona głównaPoradnikiGryWszystko, co powinniście wiedzieć o Sezonie 5 Warzone

Wszystko, co powinniście wiedzieć o Sezonie 5 Warzone

Nowy sezon wreszcie zawitał do Call of Duty: Modern Warfare i Warzone. Oto najciekawsze zmiany ostatniej aktualizacji oraz szczegóły dotyczące Battle Passa. 

Ekscytujące zmiany na mapie

Image

Plotki dotyczące nowej mapy w sezonie piątym przewijają się przez Twittera od tygodni. Kiedy większość z nich wreszcie została potwierdzona, stało się jasne, że tym razem Infinity Ward postawiło na coś więcej niż tylko bronie i Battle Pass.

Największym wydarzeniem jest oczywiście otwarcie stadionu, jednej z najpopularniejszych lokacji w Warzone. Wielka, okrągła przestrzeń wreszcie będzie służyć do czegoś innego niż tylko przesiadywanie w oczekiwaniu na endgame.

Nie jest to jednak koniec zmian na mapie. Twórcy wzięli najwyraźniej kartkę z notatnika Respawn Entertainment, ponieważ po Verdansku zacznie jeździć pociąg. W rezultacie kilku nowości doczekało się Train Station.

Nowy Battle Pass

Podobnie jak w przypadku większości współczesnych gier multiplayer, nowy sezon oznacza również nową przepustkę sezonową. Za 1000 CoD Pointsów, czyli ok. 10 Euro, dostępny jest do kupienia piąty już Battle Pass. Całość składa się ze 100 poziomów nagradzających graczy kosmetycznymi przedmiotami, skinami do broni oraz walutą premium.

Nowością w przepustce sezonu piątego są Wartracks, utwory, które będą Wam towarzyszyć podczas jazdy. Podobnie jak ze skinami do różnych środków transportu, kiedy wsiądziecie do swojego pojazdu, razem z jej skórką zmieni się również lecąca z radia muzyka.

Zaraz po zakupie Battle Passa trafią do Was cztery gwarantowane nagrody. Pierwsza z nich to efekt kolejnego dodatku do najnowszej aktualizacji, operatorzy. W piątym sezonie Infinity Ward przedstawiło Shadow Company, kolejną frakcję. Na pierwszym poziomie przepustki dostaniecie więc jednego z ich operatorów.

ISO i AN-94

Nowością wspólną dla trybu multiplayer i battle royale są z kolei bronie. Chociaż pierwszy raz usłyszeliśmy o nich jeszcze podczas pierwszego zwiastuna, teraz dostaliśmy oficjalne potwierdzenie karabinu szturmowego oraz SMG. ISO zostanie odblokowany na 15 poziomie Battle Passa, a AN-94 na 31. Zdobycie obu broni nie wymaga zakupu przepustki.

Call of Duty Modern Warfare

Na szczegółowe dane dotyczące nowego ekwipunku będziemy musieli oczywiście chwilę poczekać. Dla większości graczy najbardziej istotne jest to, czy w mecie broniom uda zastąpić się M4 i MP5 święcące triumfy od samego początku gry.

Na razie wiemy jednak, że bronie należą do dwóch najpopularniejszych rodzajów w Call of Duty: Modern Warfare. ISO jest szybkostrzelnym SMG skutecznym głównie na mniejszych odległościach. AN-94 z kolei, jako karabin maszynowy powinien sprawdzać się na nieco większych dystansach, co może zainteresować fanów Warzone.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię