Strona głównaWiadomościWyciekła specyfikacja Core i7-8809G, czyli Kaby Lake ze zintegrowanym Radeonem

Wyciekła specyfikacja Core i7-8809G, czyli Kaby Lake ze zintegrowanym Radeonem

Oficjalna, indyjska strona Intela opublikowała listę najnowszych procesorów 7. i 8. generacji z odblokowanymi mnożnikami. W tabeli znalazło się miejsce dla układu Core i7-8809G ze zintegrowaną grafiką Radeon RX Vega.

Z opublikowanej tabeli dowiadujemy się dokładnej specyfikacji procesora. Core i7-8809G ma mieć cztery rdzenie (osiem wątków) o bazowym taktowaniu na poziomie 3,1 GHz. Wyposażony jest w 8 MB pamięci Cache i obsługuje dwukanałowe pamięci DDR4-2400. Najprawdopodobniej do sprzedaży trafią dwa warianty procesora – jeden z układem graficznym Intel HD 630 oraz drugi z grafiką RX Vega M GH. Tak przynajmniej wynika ze specyfikacji. Zakładane TDP wynosi 100 W.

Zobacz także: Intel i AMD wspólnie stworzyli pierwsze układy integrujące moc GPU i CPU. Czy będą nadawać się do gier?

Co nam mówi ta specyfikacja? Przede wszystkim, że jest to procesor oparty na architekturze Kaby Lake, a nie Coffee Lake. Wskazuje na to kilka elementów, np. obsługa pamięci DDR4-2400 zamiast DDR4-2666, grafika HD630, która w 8. generacji nazywa się UHD630, czy wreszcie cztery zamiast sześciu rdzeni w modeli z serii Core i7. Nie można się sugerować się tylko tym, że konstrukcja należy do linii Core i7-8000.

Poza tym dowiadujemy się, że na pewno wykorzystana zostanie architektura Vega. Nazwa Vega M GH na ten moment nie mówi nam kompletnie nic. Jednak wciąż pamiętamy, że układ graficzny miał mieć dostęp do szybkich pamięci HBM2. Jej ilość pozostaje tajemnicą, ale większość ekspertów sugeruje, że będzie to w granicach od 2 do 4 GB. Warto jeszcze wspomnieć o zakładanym TDP, które wynosi 100 W. Jeśli Intel będzie trzymał się początkowych planów, to sam CPU może osiągać maksymalnie do 45 W, co zostawiałoby niecałe 55 W dla układu graficznego. Dzięki temu możliwe byłoby uzyskanie całkiem niezłej wydajności.

Nowe procesory mają być zaprezentowane na targach CES 2018 w Las Vegas, które rozpoczynają się w przyszłym tygodniu.

Źródło: AnandTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię