Strona głównaWiadomościPUBG ma być więcej niż grą. Twórcy mają bardzo ambitne plany

PUBG ma być więcej niż grą. Twórcy mają bardzo ambitne plany

Firma PUBG Corp. ma bardzo ambitne plany względem swojej hitowej produkcji. Gra ma być czymś więcej niż tylko… grą. Międzynarodowa marka? Film w świecie Battle Royale? A może animacja telewizyjna? Na wszystko to można odpowiedzieć twierdząco.

Zacznijmy od przechwałek. Dokładnie 29 grudnia, czyli chwilę przed zakończeniem 2017 roku, PlayerUnknown’s Battlegrounds po raz pierwszy w historii przekroczyło liczbę 3 mln jednocześnie grających użytkowników na Steamie. To wynik bezprecedensowy. Pozostałe gry nigdy nawet nie zbliżyły się do wyniku 1,5 mln, więc różnica jest ogromna. Na pewno pomogło w tym wydanie wersji 1.0, czyli jednocześnie wyjście z fazy wczesnego dostępu.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Dlatego twórcy mają coraz bardziej ambitne plany względem swojej produkcji. W rozmowie z Inven Global powiedział o tym Chang Han Kim, CEO PUBG Corp.

– Chciałbym, żeby PUBG zostało uniwersalną, medialną franczyzą, opartą o grę. Chcemy uczestniczyć w różnych branżach, np. esporcie, filmach, serialach, kreskówkach, animacjach i wielu innych. Tak naprawdę to już dostaliśmy kilka telefonów od twórców z Hollywood i Netflixa. Naszym marzeniem jest zbudowanie nowe kultury, opartej na grze i prowadzenie tej kultury – zdradził Chang Han Kim.

Plany brzmią pięknie i niezwykle ambitnie. Nie dziwię się. PUBG osiągnęło niewiarygodny sukces. Wolałbym jednak, żeby to gra wciąż była na pierwszym miejscu. A to wciąż wymaga sporych poprawek. Chociaż optymalizacja poprawiła się w ostatnim czasie, to wciąż daleko jej do ideału. Nie można też zapomnieć o wersji na Xboxa One, która wciąż woła o pomstę do nieba. Przy okazji CEO PUBG Corp. przyznał, że gra ostatecznie zadebiutuje też na PlayStation 4, ale termin zależy od Microsoftu i tego, jak długo firma z Redmond zamierza utrzymywać „czasową ekskluzywność”. Według niepotwierdzonych informacji ta ma trwać przynajmniej przez rok.

Źródło: SegmentNext

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię