Strona głównaWiadomościWyciekły informacje o wydajności najnowszego procesora AMD Ryzen 5 2600

Wyciekły informacje o wydajności najnowszego procesora AMD Ryzen 5 2600

Czy czerwona bestia będzie latać jak motyl i żądlić niczym pszczoła? Nowy model na pewno będzie skuteczniejszy w grach od poprzedniej generacji Ryzen.

To już jest pewne. Nadchodzi druga generacja procesorów AMD Ryzen. Przynajmniej tak wynika z oznaczenia modelu Ryzen 5 2600. Ma oferować więcej mocy bez wzrostu TDP względem Ryzen 5 1600.

To może konkrety? Nowa jednostka zadaniowa to szcześciordzeniowiec o 12 wątkach logicznych. Będzie pracować w towarzystwie 16 MB pamięci poziomu L3 i 3 MB pamięci L2. W standardzie jego rdzeń ograniczy się do 3,4 GHz (o 200 MHz więcej niż Ryzen 5 1600), zaś w trakcie obciążających zadań przyspieszy do 3,8 GHz. Jego TDP nie przekroczy 65 W, więc nie będzie wymagać relatywnie lepszego chłodzenia.

O jego ogólnej wydajności możemy rozprawiać bazując na suchych faktach, ale po co, gdy pod ręką mamy interesujący przeciek z bazy Geekbench. Procesor został sprawdzony przy użyciu platformy AMD Myrtle z 16 GB RAM na podkładzie. Poniżej możecie zobaczyć, jak Ryzen 5 2600 poradził sobie w teście dla jednego i wielu rdzeni.

 

W porównaniu do 1. generacji nowy zawodnik poprawił wyniki wydajności w obydwu etapach testów. O 14,5% punktów więcej wyprzedził Ryzen 5 1600 korzystając wyłącznie z pojedynczego rdzenia. Jeszcze lepiej wypadł w teście multitaskingu. Tutaj jego przewaga wzrosła o 31,5%.

Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że prezentowany model Ryzen 5 2600 mógł być prototypem, więc ciężko orzec o ostatecznej mocy procesora. Do czasu premiery może przytyć o kolejne MHz-e lub inne usprawnienia technologiczne pozwalające wycisnąć z niego jeszcze więcej mocy. Cechy finalnej wersji procesora, a także pozostałych modeli z serii Ryzen 3, 5 i 7 poznamy już w kwietniu.   

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię