Strona głównaGryAktualnościWydania gier na Steam opóźnione lub anulowane, wszystko przez Epic Games Store

Wydania gier na Steam opóźnione lub anulowane, wszystko przez Epic Games Store

W zeszłym tygodniu Epic Games uruchomiło swoją platformę z grami stanowiącą konkurencję dla Steam. Właściciel platformy kusi deweloperów zdecydowanie niższymi prowizjami niż Valve. Okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę, już w kilka dni od uruchomienia sklepu kilku deweloperów ogłosiło, że opóźniają, a nawet wycofują wydanie swoich gier na Steam na rzecz Epic.

Wśród gier znalazł się Satisfactory, gra o budowaniu fabryk stworzona przez studio odpowiedzialne za Symulator Kozy, czyli Coffee Stain Studios. Kierownik studia opublikował w piątek oświadczenie informując, że strona Satisfactory zniknęła ze Steam, a gra nie będzie już dostępna na platformie Valve.

Zobacz także: Subnautica i Super Meatboy do zgarnięcia za darmo z okazji otwarcia sklepu Epic Games

Jace Varley przyznał, że decyzja została podjęta kilka miesięcy temu i nie wpłynęły na nią zmiany w systemie dzielenia się przychodami przez Steam ani ostatni zakup studia przez wydawcę THQ Nordic. Co więcej, trzech innych deweloperów potwierdziło, długie okresy wyłączności ich gier dla sklepu Epic. Kosmiczna gra Genesis Alpha One nie będzie wydana na Steam zgodnie z informacjami 29 stycznia 2019. Z kolei Double Damage potwierdziło 12 miesięczną wyłączność dla Epic ich nowego tytułu Rebel Galaxy Outlaw.

Dzisiaj w nocy również Team Meat potwierdziło, że nadchodzący Super Meat Boy Forever będzie tytułem ekskluzywnym w sklepie Epic przez rok, a na Steam trafi dopiero w kwietniu 2020. Obecnie Epic Games Store posiada już kilka tytułów na wyłączność, wśród których są Fortnite i RPG Ashen oraz Hades. Możemy się spodziewać, że lista będzie coraz dłuższa.

Widać, że Epic pobierając tylko 12% prowizji, zamiast 30% jak Steam kusi twórców mniejszych tytułów, dla których liczy się każdy dolar. Czy ma szansę porwać również grube ryby?  Zobaczymy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię