Strona głównaGryWysokie obniżki cen na Steam powrócą w błyskawicznych wyprzedażach?

Wysokie obniżki cen na Steam powrócą w błyskawicznych wyprzedażach?

Możliwe, że Valve chce wprowadzić starą formę wyprzedaży. Gierki będą tańsze niż zwykle, ale w bardzo krótkim przedziale czasu.

Pamiętacie jeszcze czasy, gdy na Steam urządzało się całodzienne polowania na gry? Kiedy można było wyrwać ulubiony tytuł z dodatkowym rabatem, pilnując upływających godzin do zakończenia promocji? Stare, dobre czasy mogą niebawem wrócić…

Jak informuje założyciel kanału Youtube Valve News Network, Valve prawdopodobnie ma w planach przywrócenie starej formy promocji tzw. Flash Sale (błyskawicznej wyprzedaży). W trakcie jej trwania gracze mogli zakupić gry w znacznie niższych cenach. Jednakże konieczne było śledzenie Steam, bowiem atrakcyjne oferty dość szybko znikały z katalogu. Przeceny obowiązywały tylko 6-12 godzin, nadto nie wszystkie gry były przeceniane, dlatego promocji towarzyszyła nutka adrenaliny i hazardu.

Jeśli informacje potwierdzą się, to możemy mówić o dość odważnym kroku wstecz Gabe’a Newella i jego podopiecznych. Od kiedy zrezygnowali z Flash Sale i wprowadzili stałe ceny, zaczęli sprzedawać o wiele więcej gier. Dlaczego więc chcą przywrócić prehistoryczne zasady? Czyżby zauważyli, że aktualne coroczne wyprzedaże cieszą się coraz mniejszą popularnością?

Ciekawi jesteśmy Waszego zdania na temat promocji na Steam. Który wariant odpowiada Wam najbardziej – stała cena czy błyskawiczna oferta?     
 

Źródło: pcgamer.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię