Strona głównaEsportWzruszające pożegnanie Semmlera od przedstawicieli sceny CS: GO. Legendarny komentator przechodzi do...

Wzruszające pożegnanie Semmlera od przedstawicieli sceny CS: GO. Legendarny komentator przechodzi do Overwatch League

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku pojawiła się informacja, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych duetów komentatorskich – Anders i Semmler – zawiesza współpracę, jako jeden z powodów podawane było, że Semmler planuje pracę przy nowych projektach. Dziś już wiemy co miał wtedy na myśli.

Okazuje się, że Auguste „Semmler” Massonnat, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, rozpoczął współpracę przy startującej właśnie Overwatch League. To spora zmiana, w niesamowity sposób świadcząca o wszechstronności Semmlera, który swoją komentatorską karierę rozpoczął jednak nie od CS: GO, a od… Bloodline Champions – darmowej gry dostępnej na platformie Steam. Jednak to dzięki CS: GO ludzie poznali jego wyjątkowy styl i gigantyczną wiedzę, co w połączeniu z elegancją w ubieraniu się i oczywiście rewelacyjnym porozumieniem z Andersem stworzyło komentatora – legendę, niemal na miarę RedEyE’a. Jego profesjonalny i nienaganny styl bardzo kontrastował chociażby z bardziej luzackim podejściem Jamesa Bardolpha czy Daniela Kapadii, znanych głównie z komentowania turniejów spod szyldu ECS. Polska publiczność z pewnością pamięta krakowskiego Majora, gdzie duet Anders & Semmler otrzymał bardzo ciepłe powitanie, jak zresztą wszyscy komentatorzy, którzy się tam zjawili.

A o tym jak lubiany i szanowany był w środowisku związanym z CS: GO doskonale świadczy film z podziękowaniami, który nagrali dla niego koledzy i koleżanki, z którymi współpracował przy turniejach CS: GO. W filmie (zmontowanym i przygotowanym przez Thorina) pojawiają się niemal wszyscy komentatorzy i eksperci jakich mamy okazję oglądać podczas turniejów, jak również obserwatorzy, którzy pomagają przy transmisjach – sapphiRe i prius. O Semmlerze wypowiedział się również jeden z zawodników Astralis – Kjaerbye:

Będziemy tęsknić za Semmlerem podczas Majora. Dał nam tak wiele tak wiele legendarnych wypowiedzi i momentów. Według mnie najlepszy komentator wielkich finałów w historii.

Wspomniany film „pożegnalny” możecie zobaczyć poniżej:

[you tube=5iIjG4fs3eA]

 

A tutaj zebrane najciekawsze wypowiedzi i najfajniejsze momenty z udziałem Semmlera:

 

[you tube=S82acU7WLp0]

Źródło: wł.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię