Strona główna Gry Aktualności Xbox Game Pass dla PC - poznaliśmy więcej szczegółów na temat nowego...

Xbox Game Pass dla PC – poznaliśmy więcej szczegółów na temat nowego abonamentu

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Xbox Game Pass wielkimi krokami zmierza na komputery osobiste, a na start pojawią się w nim gry od wydawców takich jak Bethesda, Sega, Devolver, Paradox oraz Deep Silver.

Podobnie jak w przypadku wersji na Xboxa One, tak i na PC jedną z korzyści z posiadania abonamentu będzie dostęp do ekskluzywnych gier wydawanych pod szyldem Microsoftu od razu w dniu ich globalnej premiery. PeCetowy Game Pass ma dawać dostęp do ponad 100 gier (wersja konsolowa to w tym momencie biblioteka ponad 200 gier). Póki co nie wiadomo jeszcze jakie będą ceny abonamentu, ani jakie konkretnie gry trafią do biblioteki, ale Microsoft wspomina o współpracy z ponad 75 studiami oraz firmami wydawniczymi.

Kolejnym podobieństwem do wersji konsolowej mają być zniżki na zakup na własność gier i innej zawartości zdobytej przez Sklep Microsoft. Na gry przewidziano 20 %, a na dodatki – 10% rabatu. Więcej szczegółów na ten temat powinniśmy poznać za kilka tygodni na E3.

Zobacz: Xbox Game Pass i Xbox Live Gold dostępne w ramach jednej niższej opłaty?

Przy okazji pojawiły się dobre wiadomości dotyczące samego sklepu Microsoftu. Nie będzie on już jedyną platformą gdzie dostępne będą gry studiów zrzeszonych w Xbox Game Studios. Powoli oferta będzie rozszerzana także na inne platformy, w tym Steam. Oprócz Halo: The Master Chief Collection trafi tam 20 innych gier, w tym Gears of War 5 i Age of Empires 1-3. Microsoft planuje także potem wyjść ze swoją ofertą gier do innych sklepów oraz dodać pełne wsparcie dla gier Win32 w Microsoft Store.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE