Strona głównaKonsoleXbox Game Pass i Xbox Live Gold dostępne w ramach jednej niższej...

Xbox Game Pass i Xbox Live Gold dostępne w ramach jednej niższej opłaty?

Microsoft wkrótce może połączyć usługi Xbox Live Gold z Xbox Game Pass, które będą działały w ramach jednej subskrypcji. Dzięki takiemu połączeniu subskrybenci obu usług mogliby zaoszczędzić około 20 złotych miesięcznie.

Przynajmniej tak głoszą plotki pochodzące z kilku niezależnych źródeł. Pierwszy na ten temat informacje udostępnił hoXod na swoim profilu na Twitterze. Według niego pakiet usług będzie kosztował ok. 15 dolarów miesięcznie. Następnie informacje te przekazali również Thurott oraz The Verge. Wszyscy powołują się na „sprawdzone źródła”. Jeżeli informacje te okażą się prawdą to równica w cenie pomiędzy zakupem usług osobno a w pakiecie będzie wynosiła 5 dolarów na korzyść pakietu.

Zobacz: Od teraz w gry ze Steama może grać też na Xbox One

Dla Microsoftu może być to najlepszy sposób, aby zachęcić graczy do subskrypcji Game Pass przez dłuższy czas. Gdy jest to osobna usługa Microsoftowi o wiele trudniej zachęcić graczy do korzystania z niej. W przypadku sprzedaży jako pakietu z pewnością będzie to łatwiejsze.

Zobacz: Nowy Xbox Maverick ma być jeszcze tańszą wersją Xbox One S

Nie jest jasne czy firma planuje nadal oferować obie subskrypcje osobno, ale raczej nie powinien upierać się przy sprzedaży usługi włącznie w ramach pakietu. Nie jest jednak powiedziane, że tak się nie stanie w przyszłości. Na razie Microsoft nie potwierdził tych informacji. Gdy tylko dowiemy się czegoś więcej damy Wam znać.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcetwitter
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię