Strona głównaKonsoleXbox Series X - nowe wideo zdradza szczegóły kontrolera

Xbox Series X – nowe wideo zdradza szczegóły kontrolera

Na nowym materiale wideo Microsoft zdradził kilka szczegółów na temat kontrolera do Xbox Series X, w tym opcji Share.

Microsoft przygotowuje się do premiery swoich dwóch nowych konsol, a pośród masy nowych funkcji jakie będą zawierać Xbox Series X i Xbox Series S, nie należy zapominać o nowym kontrolerze. Na nowym wideo twórcy dokładnie omówili jak będzie działał umieszczony na nim przycisk Share.

Share to największa zauważalna różnica jeśli chodzi o nowego pada. Znajduje się pomiędzy przyciskami View i Menu, czyniąc udostępnianie klipów o screenów niezwykle prostym. Daje też graczom łatwy dostęp do zapisanych fragmentów rozgrywki. Jest to spore uproszczenie w porównaniu do tego, co aktualnie trzeba zrobić by zapisać a potem udostępnić screenshot.

Przycisk Share naciśnięty raz zrobi screena, a przytrzymany – nagra klip video z gry. Potem gracze będą mieli opcję udostępnienia zapisu na swój feed, konto na Twitterze i w inne miejsca. Można też otrzymać notyfikację na telefon i w ten sposób dzielić się tym, co stworzyliśmy w różnych sieciach społecznościowych, lub zapisać zawartość bezpośrednio na telefonie.

Zobacz: Microsoft kupił ZeniMax Media, właściciela Bethesdy

Co ciekawe, oprócz opcji zakupu nowego pada razem z konsolą nowej generacji, gracze będą mieli możliwość dokupienia go osobno i podłączenia do już posiadanej konsoli obecnej generacji.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceGameRant
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię