Strona głównaKonsoleSzef Xboxa: Nie doceniacie prawdziwej mocy Xbox Series X

Szef Xboxa: Nie doceniacie prawdziwej mocy Xbox Series X

Szef Xboxa – Phil Spencer – w trakcie niedawnej rozmowy przyznał, że prawdopodobnie nie doceniamy prawdziwej mocy konsoli Xbox Series X. Jednocześnie przyznał, że trudno pokazać, jak wielka jest różnica między obecną i nową generacją.

Phil Spencer wziął udział w podcaście Talking Games with Reggie and Harold, w trakcie którego nie zabrakło pytań o nadchodzącą konsolę Xbox Series X. Szef działu Xbox w Microsofcie przyznał, że trudno jest pokazać, jak wielka jest różnica między nową generacją, a Xbox One. Jego zdaniem najbardziej definiujący jest „feeling”, na który składa się przede wszystkim większa i bardziej stabilna liczba wyświetlanych klatek na sekundę.

Spencer przyznał, że ciężko pokazać nowe możliwości Xbox Series X za pomocą filmów czy prezentacji online, a wszystkie wydarzenia zostały odwołane lub przełożone z powodu pandemii koronawirusa. Dlatego jako Microsoft stoją przed dylematem, jak najlepiej komunikować możliwości nowej konsoli. To szczególnie trudne, gdy historycznie przy premierze poprzednich generacji za każdym razem widoczny był spory skok w jakości grafiki.

– Zabawne jest, gdy pojawiają się nowe konsole i wszyscy mówią:„ OK, jak wygląda grafika? ” Myślę, że ludzie nie doceniają wpływu, jaki będzie miał prawie zerowy czas ładowania. To nagle otworzy drzwi, które wcześniej nie były możliwe do otwarcia i myślę, że nawet nie zarysowaliśmy powierzchni tego, co ostatecznie zostanie zrobione z tymi systemami – powiedział Spencer.

Jeśli jesteście zainteresowani kupnem Xbox Series X, to musicie wiedzieć, że konsola pojawiła się już w oficjalnym sklepie Microsoftu. Póki co nadal nie znamy jej oficjalnej ceny, ale na Twitterze Phil Spencer przyznał, że wkrótce powinna ruszyć przedsprzedaż. Tym sam niedługo powinniśmy poznać kwotę, jaką przyjdzie nam zapłacić za konsole nowej generacji. Microsoft prawdopodobnie czeka w tej kwestii na ogłoszenie Sony, które może mieć miejsce już na początku czerwca. Dotychczasowe plotki mówiły o kwotach rzędu 400-500 dolarów i prawdopodobnie właśnie takie ceną będą w dniu premiery. Po przeliczeniu powinno to dać z podatkami około 2000-2500 zł.

Aktualne ceny Xbox One:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię