Strona głównaGryAktualnościPhil Spencer: Wkrótce ujawnimy więcej gier na Xbox Series X

Phil Spencer: Wkrótce ujawnimy więcej gier na Xbox Series X

Końcówka 2020 roku – wtedy mają zadebiutować konsole nowej generacji. Póki co jednak nie wiemy, w jakie gry przyjdzie nam zagrać w pierwszych dniach czy nawet tygodniach. To, według zapewnień szefa Xboxa, ma się wkrótce zmienić.

O konsolach nowej generacji wiemy już całkiem sporo. Znamy ich szczegółową specyfikację i wiele rozwiązań programowych. Pozostało jeszcze tylko kilka tajemnic – dokłada data premiery, cena oraz gry startowe. Szczególnie ważny wydaje się ten ostatni aspekt, bo nawet najlepszych sprzęt jest niczym bez dobrych gier. W przypadku Xbox Series X na pewno możemy liczyć na Halo Infinite, Senua’s Saga: Hellblade 2 oraz krytykowane ostatnio Orphan of the Machine. Czy coś jeszcze? Wkrótce mamy poznać kolejne produkcje.

Phil Spencer – szef Xboxa – w trakcie rozmowy z serwisem IGN przyznał, że wkrótce ujawnione zostaną kolejne tytułu na Xbox Series X.

– Wiemy, że to w gry ludzi grają. Nie gracie w rate shading, ani w ray tracing tylko w gry, które te techniki wykorzystują. Pokazanie wcześniej tych rozwiązań utorowało drogę grom. Właśnie dlatego pokazaliśmy Hallblade 2 w trakcie pokazu  na The Game Awards. Pomyślałem, że prezentowanie się na takiej imprezie bez gry byłoby nietaktem – powiedział Phil Spencer.

Microsoft ma teraz skupić się bardziej na mówieniu o grach niż samej konsoli. Nowe produkcje ujawni w przyszłości zarówno sam Microsoft, jak i jego liczny partnerzy. Warto jednak pamiętać, że nie będą to produkcje ekskluzywne, a przynajmniej w normalnym tego słowa znaczeniu. Amerykańska firma początkowo chce wszystkie produkcje oferować zarówno na Xbox Series X, jak i Xbox One, aby posiadacze starszej konsoli nie czuli się pokrzywdzeni. Poza tym wszystkie gry Microsoftu prawdopodobnie trafią też na PC.

Zobacz także:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię