Strona głównaGryAktualnościXenonauts 2 – strategia dla fanów XCOM

Xenonauts 2 – strategia dla fanów XCOM

Dobra informacja dla fanów strategii turowych i serii XCOM. Xenonauts 2 jest już dostępne w ramach wczesnego dostępu. Gracze oceniają tytuł bardzo dobrze.

W momencie pisania tej wiadomości Xenonauts 2 zostało ocenione przez 524 graczy i oceny są w większości pozytywne. Wygląda wiec na to, ze mamy tu do czynienia z kolejną klimatyczną strategią turową w stylu XCOM. Według zapowiedzi twórców, gra ma spędzić we wczesnym dostępie około 9 miesięcy.

Jak czytamy w opisie gry na Steam:

Jest rok 2009 – Zimna Wojna wciąż trwa, a Mur Berliński wciąż stoi. Tajna organizacja skrywa się w cieniu, nieograniczana przez polityczne układy, by gromadzić informacje na temat olbrzymiego zagrożenia dla ludzkości. Coraz częściej pojawiają się doniesienia o tajemniczych istotach i niezidentyfikowanych obiektach latających, co zwiększa napięcia międzynarodowe oraz panikę. Ludzie, którzy zgłaszają dziwne spostrzeżenia, często znikają bez śladu, a z każdym kolejnym dniem obcy zdobywają się na coraz większą śmiałość. Czas gra niezwykle ważną rolę.

W grze przejmiemy dowodzenia nad organizacją wojskową, której zadaniem jest eliminowanie zagrożeń pochodzących spoza Ziemi. Pozostając w ukryciu musisz odnaleźć i stawiać czoła coraz częstszym atakom obcych. Podobnie jak np. w Phoenix Point pomogą nam w tym bazy rozlokowane na całym globie. Oprócz walki konieczne jest także prowadzenie badan i rozwój technologii, która pomoże nam zyskać przewagę nad najeźdźcą.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię