Strona głównaWiadomościXigmatek zapowiada nowy system chłodzenia niskoprofilowego Prodigy ST1266

Xigmatek zapowiada nowy system chłodzenia niskoprofilowego Prodigy ST1266

Wysokie temperatury potrafią odjąć sporo mocy procesorom, dlatego istotne jest, by nie pozostawiać ich na pastwę referencyjnych systemów chłodzenia. Czy nowy model Xigmatek będzie w stanie poratować nas w ciężkich chwilach gamingu?

Dobre chłodzenie to gwarancja długiego życia podzespołów komputerów, a szczególnie procesora narażonego na niebezpieczne warunki pracy. Wymiana standardowego coolera na wydajniejsze modele zdaje się być obowiązkiem każdego gracza. O ile właściciele pojemnych obudów mogą zastosować niemal wszystkie wersje radiatorów, o tyle w przypadku wariantów ITX lub m-ATX należy zwracać uwagę na to, czy dany model zmieści się po zamknięciu bocznej ścianki.

Niskoprofilowych układów chłodzenia nie ma aż tak dużo dostępnych na rynku, dlatego propozycji Xigmatek z pewnością wysłucha wiele osób. Ich nowe dzieło Prodigy ST1266 może być idealnym rozwiązaniem praktycznie do każdego rodzaju socketu. System może chłodzić zarówno serie procesorów Ryzen 7, jak i najmocniejsze edycje Intela z 8. generacji. Oczywiście elementy montażowe będzie można dopasować także do starszych socketów (LGA2066, LGA2011(v3), LGA115x, AM4, AM3(+), FM2).

Może słów kilka o budowie i potencjale chłodzenia? Powierzchnia aluminiowego radiatora łączy się z sześcioma miedzianymi rurkami o grubości 6 mm. Ich zadaniem jest skuteczne odprowadzanie ciepła z CPU. Duża odpowiedzialność ciąży również na przymocowanym do konstrukcji wentylatorze o rozmiarze 126 mm x 120 mm x 67 mm. Jest on w stanie rozkręcić się do prędkości 800-1500 RPM i wytworzyć strumień powietrza o wartości 56.9 CFM.

Jego zaletą jest nie tylko umiejętność obniżania temperatury, ale także pracowania z wysoką kulturą. Przy maksymalnych obrotach będzie się do nas odzywać nie głośniej niż na poziomie 22,5 dB. Nieznane są nam jeszcze koszta urządzenia, jak i jego data premiery.

A Wy z jakich chłodzeń korzystacie na co dzień?

Źródło: techpowerup.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię