Strona głównaWiadomościYoga 910 Glass – nowy, multimedialny laptop 2w1 od Lenovo

Yoga 910 Glass – nowy, multimedialny laptop 2w1 od Lenovo

Czasem potrzebny jest nam sprzęt poręczny, dla którego praca z aplikacjami multimedialnymi to zwyczajowe przeznaczenie. Taka jest właśnie specjalna edycja laptopa Lenovo Yoga 910 Glass. Czuć od niego krezusowe bogactwo i silny wpływ najnowszej technologii.

Lenovo oferuje model mocno „reprezentacyjny”, będący spełnieniem marzeń osób wymagających od laptopa wysokiej mobilności, wysublimowanego designu i optymalnej wydajności. Yoga 910 Glass jest jednym z lepszych konwertowalnych komputerków do załatwiania interesów na mieście i domowych przyległości.

O jego niezwykłym charakterze świadczą rozmiary oraz wykorzystane do produkcji materiały. Jest to kategoria wręcz piórkowa, bowiem waży zaledwie 1,38 kg, a ramka otaczająca 13,9” ekran o rozdzielczości 4K mierzy 5 mm, pozwalając wykorzystać praktycznie całą szerokość górnej obudowy na wizje. Postarano się również o to, by matryca odwzorowywała bliską rzeczywistości paletę barw. Odpowiada za to 100% pokrycie kolorów sRGB. Ponadto laptop jest smukły niczym talia modelki. Jeśli 14,3 mm grubości nie zrobi na Was wrażenia, to już nie wiem co Was może poruszyć.

 

Najciekawszym smaczkiem w jego wyglądzie może być szklana konstrukcja dostępna wyłącznie w wersji specjalnej. W przypadku wyboru innego wariantu możemy zdecydować się na kolor Platinum Silver, Gunmetal Grey bądź Champaign Gold. Niezależnie od bojowych barw ekran Yogi podtrzymuje autorski układ zawiasów składający się z 813 stalowych elementów.

Eleganckiej stylistyce towarzyszą wydajne komponenty. Pod maską znajdziemy procesor Intel Core i7 7. generacji, do 16 GB RAM, szybki dysk SSD do 1 TB. Od stawki odstaje trochę zintegrowany układ graficzny Intel Graphic HD 620, lecz w zupełności wystarczy do pracy w programach graficznych, obróbki materiałów wideo, czy nawet do mniej wymagających gier. Wielką zaletą jest to, że możemy przełączać się między rozdzielczością natywną (4K) i Full HD. Zmiana ustawień wpłynie wymiernie na długość pracy akumulatora. W 1080p na jednym ładowaniu laptop wytrzyma nawet do 15,5 h, z kolei po podwyższeniu jakości obrazu do UHD starczy do 10,5h nieprzerwanej rozrywki.

Warto również dodać, że Yoga 910 Glass obsługuje technologię Windows Hello i przy wykorzystaniu czytnika linii papilarnych możemy zabezpieczyć dostęp do komputera. Z ciekawszych rzeczy znajdziemy jeszcze system audio JBL o mocy wyjściowej 4W, dwa złącza USB 3.1 Thunderbolt. I co najważniejsze, w zależności od potrzeb laptop możemy transformować w tablet, przekręcając wyświetlacz aż o 360 stopni.

Niniejszy model jest już osiągalny w polskich sklepach i zainteresowanym przyjdzie zapłacić za niego od 5899 zł, a za szklaną wersję od 6499 zł. 

Źródło: Lenovo

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

LuiN
Współtwórca GamingSociety.pl, redaktor naczelny największego polskiego serwisu o telekomunikacji - TELEPOLIS.PL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię