Strona głównaWiadomościAsus ROG Zephyrus – ultracienki laptop dla graczy z Nvidia Max-Q

Asus ROG Zephyrus – ultracienki laptop dla graczy z Nvidia Max-Q

Asus jako jeden z pierwszych zaprezentował laptopa dla graczy z nowymi kartami graficznymi z technologią Max-Q. Dzięki temu notebook może pochwalić się niewielką masą i bardzo cienką, jak na model gamingowy, obudową. Oto Asus ROG Zephyrus.

Asus ROG Zephyrus to jeden z pierwszych laptopów dla graczy z Nvidia Max-Q. Wyposażony jest w 15,6-calowy ekran o rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Matryca potrafi odświeżać obraz z częstotliwością 120 Hz, a do tego obsługuje technologię synchronizacji Nvidia G-Sync. O wydajność urządzenia zadbają: procesor Intel Core i7-7700HQ, karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1080 Max-Q, maksymalnie 24 GB pamięci RAM DDR4 2400 MHz oraz dyski PCIe NVMe o pojemności od 256 GB do 1 TB.

Oprócz tego laptop wyposażony jest w podświetlaną klawiaturę z 1,4-milimetrowym skokiem i 30-Key Rollover, czyli możliwością wciśnięcia nawet 30 klawiszy jednocześnie. Jeśli chodzi o złącza, to zastosowano tutaj jedno Thubderbolt 3 typu C, cztery USB 3.1 typu A, jedno HDMI 2.0 oraz jedno mini-jack 3,5 mm na słuchawki. Oczywiście nie brakuje również tak standardowych elementów jak WiFi w standardzie 802.11ac oraz moduł Bluetooth. To, co robi wrażenie, to bardzo cienka obudowa. Ma ona zaledwie 1,7 cm grubości, co do tej pory było niespotykane w laptopach gamingowych. Cała konstrukcja waży 2,2 kg, czyli znowu bardzo mało jak na model dedykowany graczom.

Laptopy z serii Asus ROG Zephyrus mają trafić do sprzedaży pod koniec czerwca, na razie tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ich ceny mają zaczynać się od 2299 dolarów za – najprawdopodobniej – wersję z kartą GTX 1070 zamiast GTX 1080.

Źródło: AnandTech

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię