Strona głównaGryAktualnościZ Fortnite’a usunięto ważną funkcję, bo służyła tylko dobrym graczom

Z Fortnite’a usunięto ważną funkcję, bo służyła tylko dobrym graczom

Epic Games w końcu ujawniło, dlaczego w aktualizacji 8.20 usunięto z Fortnite’a ważną funkcję. Zdaniem twórców popularnej gry mechanika służyła tylko dobrym graczom i zniechęcała pozostałe osoby do grania.

Mowa o funkcji, która odnawiała graczom trochę zdrowia i osłony po wyeliminowaniu przeciwnika. Mechanika została usunięta z gry już pod koniec marca, wraz z wydaniem aktualizacji 8.20. Nie wszystkim się to spodobało i niektórzy wręcz domagali się wyjaśnień. Epic Games w końcu postanowiło wypowiedzieć się na ten temat i ich tłumaczenie wydaje się co najmniej dziwne.

Zobacz: Ponad 1200 graczy przyłapanych na oszukiwaniu w kwalifikacjach do Fortnite World Cup

Okazuje się, że funkcja została usunięta, ponieważ służyła tylko najlepszym graczom. Według Epic Games było ich zaledwie 10 procent. U pozostałych użytkowników mechanika miała powodować frustrację, ponieważ promowała agresywny i szybki styl gry, którego słabsi gracze nie byli w stanie wytrzymać. Finalnie miało to doprowadzić do zmniejszenia liczby graczy, których odnawianie życia po eliminacji zniechęcało do gry. Mechanika jest w tym momencie dostępna tylko w trybie Arena.

Zobacz: Avengersi wracają do Fortnite, a razem z nimi Thanos

Przy okazji Epic Games zdradziło też, dlaczego w grze nie da się ustawić już rozciągniętej rozdzielczości 4:3 i regulować FOV-u. Twórcy gry przyznali, że cierpiała na tym graficzna strona gry. Poza tym mogło to dawać przewagę w trakcie rozgrywki, co również nie spodobało się deweloperowi.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceKotaku
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię