Strona głównaWiadomościHardwareAMD Ryzen 3000 z taktowaniem 4,5 GHz i dużo lepszą wydajnością

AMD Ryzen 3000 z taktowaniem 4,5 GHz i dużo lepszą wydajnością

Według serwisu TechSpot do twórców płyt głównych trafiły pierwsze egzemplarze procesorów AMD Ryzen 3000. Z przecieków wynika, że cechują się one bardzo wysokim taktowaniem i solidnym wzrostem wydajności w porównaniu z poprzednią generacją.

Z informacji wynika, że do twórców płyt głównych trafił procesor AMD Ryzen 3000 o taktowaniu 4,5 GHz. Nie wiemy, jaki jest to dokładnie model, ale najprawdopodobniej jest to jedna ze słabszych jednostek z 4 lub 8 rdzeniami (najmocniejsze mają mieć 12-16 rdzeni). Nie zmienia to faktu, że taktowanie jest imponujące, a wzrost wydajności – w porównaniu z poprzednią generacją – ma wynosić około 15 procent. Tak przynajmniej wynika z testów w programie Cinebench.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że procesory AMD Ryzen 3000 (Zen 2) będą produkowane z wykorzystaniem litografii 7 nm. Już samo to powinno przełożyć się na mniejsze zużycie energii i mniej generowanego ciepła. Poza tym AMD miało opracować wiele poprawek, w tym dotyczące kontrolera pamięci czy też pobierania instrukcji. Wszystko to ma się przełożyć na lepszą wydajność. Nie sposób też pominąć tego, że procesor Zen 2 ma trafić do konsol nowej generacji.

Wraz z trzecią generacją procesorów Ryzen do sprzedaży trafią płyty głównej z układem X570. Najważniejszą zmianą będzie obsługa magistrali PCIe 4.0 i aż 40 linii PCI-Express. Oprócz tego chipset pozwoli na podłączenie 4 złączy USB 2.0 i nawet 8 USB 3.1 Gen 2.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourceTechSpot
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię