Strona głównaWiadomościZ garażu Cooler Mastera wyjedzie nowy model obudowy MasterBox Lite 5 RGB

Z garażu Cooler Mastera wyjedzie nowy model obudowy MasterBox Lite 5 RGB

Nie tak łatwo podjąć decyzję o wyborze skrzyni, w której przechowamy wszystkie podzespoły komputera. Ma nie tylko być pojemna, ale też grzeszyć wyglądem. Cooler Master chcąc ograniczyć nasze troski postanowił połączyć przyjemne z pożytecznym w obudowie MasterBox Lite 5 RGB.

Nie jest to kolejna jednostka, którą bez wątpliwości schowamy pod blat biurka. Ma bogate wnętrze i prezentuje dość wyrafinowany charakter. Wystarczy rzucić okiem na front obudowy by stwierdzić, że oferuje znacznie więcej niż standardowe konstrukcje.

Metaliczną architekturę ożywiają mieniące się podświetleniem RGB 3 zainstalowane w standardzie wentylatory o średnicy 12 cm. Ich iluminację możemy dostrzeć dzięki zastosowaniu przyciemnionego panelu. Barwy tęczy jarzą się również wewnątrz rozświetlając najważniejsze komponenty. Co równie ważne, nie musimy rozkręcać bocznej ściany, by móc podziwiać centralną komorę jednostki. Cooler Master wyposażył MasterBox Lite 5 RGB w hartowane szkło o grubości 4 mm.

Mimo, że cała pokrywa została maźnięta czarnym kolorem, dostępna jest z 3 różnymi wykończeniami znajdującymi się na przodzie obudowy: czarnym, białym i czerownym. Pozwala to dopasować podświetlenie wentylatorów do wstawek. Nie musimy się jednak ograniczać do trzech kolorków, bowiem producent udostępnia schemat graficzny, za pomocą którego możemy spersonalizować i wydrukować w 3D nakładki na front skrzyni.

A co do samego wnętrza, obudowa została przygotowana na każdy rodzaj urządzeń. Pomieści zarówno płyty główne o formacie ATX, Micro ATX oraz mini ITX. Nie zlęknie się kart graficznych o długości 40 cm, a także nie zgorszy jej widok dodatkowego wentylatora, który możemy zainstalować na tylnej ściance. Nie sprawi również problemu w sytuacji montażu chłodzenia wodnego.

Brak jeszcze informacji o cenie i dacie premiery. Jednak pewne jest, że będzie kosztować powyżej 50 euro, gdyż tyle kosztowała standardowa wersja MasterBox Lite 5. Dla zainteresowanych zamieszczamy pełną specyfikację obudowy Cooler Master MasterBox Lite 5 RGB:

 • Zastosowany materiał: stal, plastik
 • Obsługiwane płyty główne: ATX, Micro ATX, Mini-ITX
 • Maksymalna długość kart graficznych: 400 mm
 • Zatoki na dyski:  2 x combo 3.5”/2.5”, 1 x SSD
 • Wentylatory w zestawie: 3 x 120 mm RGB z przodu, 1 x 120 mm z tyłu
 • Miejsca na wentylatory: 2 x 140 mm lub 3 x 120 mm z przodu, 1 x 120 mm z tyłu
 • Możliwość montażu chłodzenia wodnego: radiator 120/240 /280 /360 mm z przodu (do 50 mm szerokości bez wentylatora), 1 x 120 mm z tyłu
 • Gniazda rozszerzeń: 7
 • Interfejs I/O: 2x USB 3.0, Audio In/Out
 • Filtry anty-kurzowe: na przednim i dolnym panelu
 • Wymiary: 468.8 x 200 x 454.5 mm

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię