Strona głównaWiadomościZ MSI wyciekła informacja o wydajności 6-rdzeniowego procesora Intel Coffee Lake

Z MSI wyciekła informacja o wydajności 6-rdzeniowego procesora Intel Coffee Lake

Nie jest to może gafa roku, ale MSI ma się z czego tłumaczyć. Wyniki testów nowego, mainstreamowego procesora i7 z rodziny Coffee Lake przedostały sie do sieci.

Przez nieuwagę pracowników MSI możemy przeczytać o wydajności procesora, który w październiku opuści stajnie Intela. Sześciordzeniówkę Coffee Lake i7 łączy wiele z rodziną Kaby Lake. Zostały wykonane w podobnej architekturze – 14nm, więc mogą wymagać tyle samo energii do optymalnej pracy. Wobec tego Coffee Lake nie zrewolucjonizuje rynku CPU, a jedynie wzbogaci segment produktów mainstreamowych.

Jeśli plotki się sprawdzą, ów model ma mieć 1,5MB pamięci podręcznej poziomu L2 oraz 12MB pamięci L3. Ponadto każdy z jego fizycznych rdzeni ma śmigać z bazową prędkością częstotliwości 3,19 GHz. W tabelkach niestety nie odnajdziemy nic o jego taktowaniu w trybie Boost. Informacje te dotyczą wyłącznie procesora w wersji inżynieryjskiej, toteż wielkość pamięci, tempo działania i głód na energię mogą zmienić się wraz z pojawieniem modelu, który ostatecznie trafi do sprzedaży.

Wydajność procesora Coffee Lake porównano względem konkurencyjnej „szóstki” AMD Ryzen 5 1600X. Bench przeprowadzony przez MSI dowodzi, że Intel jest minimalnie lepszy zarówno w teście dla jednego rdzenia, jak i w teście Multi-Core. Róznica między nimi wynosi zaledwie kilkadziesiąt punktów. W przypadku obciążającej pracy ich moc obliczeniowa jest porównywalna. Trzeba jednak pamiętać o tym, że dane o procesorze Coffee Lake niekoniecznie będą powtarzalne, kiedy Intel pokaże finalną wersję swojego sześciordzeniowca. Wówczas skala mocy może wzrosnąć na korzyść „Niebieskich” 

 

   

 

Źródło: wccftech.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię