Strona głównaGryAktualnościMinecraft - na nową pszczołę da się wrzucić siodło i na niej...

Minecraft – na nową pszczołę da się wrzucić siodło i na niej jeździć

Twórcy modów działają błyskawicznie.

Aktualizacja 1.15, która wprowadziła do gry pszczoły, pojawiła się zaledwie kilka dni temu. Dzięki popularnemu YouTuberowi SethBling, nowa, żółta istota nabiera dużo większej użyteczności.

Zobacz: Minecraft dostanie oficjalne wsparcie dla ray tracingu

W normalnej wersji gry pszczoły po prostu latają. Są niewielkie, unoszą się nad ziemią i ciągnie je do maku. SethBling postanowił połączyć wygląd pszczół z mechaniką świń, tworząc mounty. Dzięki temu prostemu datapackowi możecie wrzucić siodło na jedną z pszczół i latać na jej plecach.

Twórca bardzo sprytnie zdecydował się rozwiązać również kwestię kontrolowania nowego mounta. Mak przerobił na przedmiot o przewrotnej nazwie „Kwiatek na patyku”. Jeżeli macie go w dłoni, pszczoła będzie lecieć w kierunku, w którym aktualnie wskazujecie.

Nie byłoby pewnie w tym modzie nic nadzwyczaj fascynującego gdyby nie fakt, że jest to wyjątkowo użyteczne. W przeciwieństwie do konia, który jest pewnie głównym środkiem transportu dla większości fanów gry, pszczoła może latać. Jak widzicie na powyższym wideo, taka funkcja na pewno byłaby przydatna podczas odkrywania nieznanych terenów, z dala od Waszej bazy.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SourcePC Gamer
Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię