Strona głównaGryAktualnościMinecraft dostanie oficjalne wsparcie dla ray tracingu

Minecraft dostanie oficjalne wsparcie dla ray tracingu

Spotykanie diamentów ma niedługo przynosić jeszcze większą satysfakcję.

Zaledwie tydzień po tym jak anulowany został Super Duper Graphics Pack, Nvidia przynosi kolejne nowości, które mogą przypaść do gustu fanom graficznych modyfikacji do Minecrafta.

Zobacz: Miłośnicy Minecrafta odtworzyli w grze całe Śródziemie! Zajęło im to 9 lat

Jak widać powyżej, z tej okazji na kanale Nvidii pojawił się krótki materiał prezentujący nadchodzące możliwości Minecrafta. Zaangażowane w ten projekt osoby wypowiadają się również w tle, gwarantując dodatkowy kontekst do wprowadzanych zmian.

Ray tracing faktycznie prezentuje się imponująco i w przeciwieństwie do wielu modów zdających się zwyczajnie do Minecrafta nie pasować, ten może akurat bardzo pozytywnie wpłynąć na doświadczenie wielu graczy. Złoto będzie się ładniej świecić, drewno nabierze żywych kolorów, światło powinno uczynić wiele naszych budowli spektakularnymi, a w niektórych blokach możemy nawet zobaczyć własne odbicie.

Sam ray tracing będzie dostępny do modyfikacji dla osób, które chcą wykorzystać tę funkcję na swój własny sposób. Wygląda więc na to, że kiedy wreszcie doczekamy się tej aktualizacji, według Polygona ma to potrwać około roku, możemy spodziewać się Minecrafta na zupełnie nowym poziomie.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Tomasz Alicki
Szef działu gier. Miłośnik esportu, weteran Call of Duty i zapalony gracz Action RPG. W wolnych chwilach Netflix, dobra książka i World of Warcraft.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię