Strona głównaEsportZa nami finały sezonu 2017/2018 turniejów SUPER GAME e-sport - podsumowanie

Za nami finały sezonu 2017/2018 turniejów SUPER GAME e-sport – podsumowanie

Za nami ostatni przystanek turniejów SUPER GAME e-sport w sezonie 2017/2018 – wielkie finały rozgrywane w Opolu. Zobaczmy jak wyglądały finalne rozstrzygnięcia.

Finały rozpoczęły się od rywalizacji w turnieju Mistrzostw Polski Szkół w Esporcie. W trakcie transmitowanych w telewizji E-SPORT TV rozgrywek, trwających w piątek i sobotę, najlepsi okazali się gracze Zespołu Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu, natomiast kolejne stopnie podium zajęli zawodnicy z X Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących “Meritum” w Siemianowicach Śląskich.

Gdy opadł kurz po tych rozgrywkach, przyszła pora na rozstrzygnięcia w HIRO Quersus Pucharze Polski w E-sporcie. Tę rywalizację można było obserwować w sobotę i niedzielę, a po niezwykle emocjonujących finałach rozgrywanych na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu najlepszym okazał się zespół Proskilled, która w całych rozgrywkach nie straciła ani jednej mapy. Za nimi uplasowali się gracze ekipy TurboBanany, a trzecie miejsce zajęła formacja Vex.esport. Tak wyglądało podium turnieju w Opolu, a jak przedstawiała się klasyfikacja generalna całego sezonu? Tutaj pierwsze miejsce powędrowało do Vex.esport, drugie zajęła drużyna ALSEN-Team, a trzecie – Proskilled.

Zwieńczeniem całego finałowego weekendu był LAN-owy showmatch w Fortnite. Po zakończeniu trzech rund najlepsi okazali się zawodnicy Team Fortnite Polska, na drugim miejscu znaleźli się gracze Quad Damage, a trzecie zajęli zawodnicy PRIDE.

Na koniec tradycyjne podziękowania od organizatorów dla następujących podmiotów: Miasta Opole, Centrum Wystawienniczo – Kongresowego w Opolu, HIRO, Quersus, LG, NTT System, Sklepu NTT, MSI Gaming, FSP, Thermaltake, Power Game E-Sport Drink, Customic, iXXL Studio Reklamy, iDrukarnia oraz Pukawka.pl. Do zobaczenia w kolejnym sezonie!

Źródło: SUPER GAME e-sport

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię