Strona głównaGryAktualnościZa wykrycie błędu na Steam Polak dostał 29 tys. złotych

Za wykrycie błędu na Steam Polak dostał 29 tys. złotych

Polski specjalista do spraw bezpieczeństwa wykrył w systemie płatności Steam. Valve w podziękowaniu wypłaciło mu nagrodę w wysokości kilku tysięcy dolarów.

Codziennie na Steam dokonywanych jest tysiące transakcji zakupu gier. Dlatego ważne jest aby platforma była miejscem bezpiecznym zarówno dla deweloperów jak i kupujących. Valve podchodzi do tego bardzo poważnie, dlatego po tym jak pochodzący z Polski drbrix zamieścił na portalu HackerOne informacje o wykrytym błędzie w systemie płatności, firma zapłaciła mu w podziękowaniu 7,5 tys. dolarów. Po obecnym kursie nagroda warta jest nieco ponad 29 tys. złotych.

Zobacz: Duke Nukem: zwiastun anulowanego projektu pojawił się w sieci

Zgłoszony błąd polegał ma tym, ze gdy użytkownik Steam miał adres email zawierający frazę amount100, to korzystając z systemy szybkich płatności np. w Polsce Przelewy24 i odpowiednio manipulując stroną i wpłacając na konto dolara system zliczał mu to jako wpłatę 100 dolarów. Błąd był bardzo poważny bo umożliwiał szybkie doładowanie konta dużymi kwotami, każda po dolarze i kupowanie gier praktycznie za darmo. Szczegóły dokładnie opisała ekipa serwisu Sekurak.

Valve szybko zajęło się sprawą i jeszcze tego samego dnia skontaktowało się z użytkownikiem, który wykrył i opisał błąd. Firma przyznała, że dzięki dostarczonym przez niego informacjom udało się zidentyfikować realne biznesowe zagrożenie, dlatego przyznają mu nagrodę pieniężną.

Dziennikarz z serwisu The daily Swig zapytał Valve o tą sytuację. W odpowiedzi otrzymał informację, że dzięki zgłoszeniu Valve we współpracy z dostawcą usług płatności mogli rozwiązać problem bez niedogodności dla użytkowników.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię