Strona głównaWiadomościZapnijcie pasy - Netgear wypuszcza 'ferrari wśród routerów'

Zapnijcie pasy – Netgear wypuszcza 'ferrari wśród routerów’

Niedawno pisaliśmy o aplikacji od firmy Netgear, która powstała (aplikacja, nie firma 😉 ) by ułatwić użytkownikom kontrolę domowej sieci. Teraz prezentujemy router Netgear przeznaczony dla graczy.

Swój nowy router Nighthawk Pro Gaming (XR500) firma określa jako „ferrari wśród routerów”. Podstawą jego działania jest technologia MU-MIMO, które każdemu podłączonemu do niego urządzeniu przypisuje jego własne pasmo. A urządzeń takich można podłączyć co najmniej 5, a to za sprawą takiej właśnie ilości portów Gigabit Ethernet LAN. Do tego oczywiście dużo większa liczba urządzeń działających po WiFi.

XR500 posiada oprócz tego cztery anteny odpowiedzialne za rozsyłanie sygnału WiFi, jak również mechanizm DFS, który odpowiada za automatyczny wybór jednego z 15 kanałów w paśmie 5 Ghz. Mimo tak dużej liczby obsługiwanych kanałów, producent zapewnia, że nie będą się one na siebie nakładać, a co za tym idzie – zakłócać sobie wzajemnie pracy. Oprócz tego wewnątrz routera znajduje się procesor Dual-core 1.7 Ghz i dwa porty USB 3.0.

WiFi obsługuje prędkości do 2.6 Gbps, co ma być odpowiedzią na zapotrzebowanie nie tylko graczy, ale też konsumentów wszelkiego typu multimediów z Internetu.

Rekomendowana cena opisywanego tutaj urządzenia to 1335 złotych. Waszym zdaniem to drogo czy tanio jak za takiej klasy sprzęt?

Źródło: Netgear

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię