Strona głównaWiadomościHardwareZdaniem szefa Nvidii Radeon VII jest rozczarowaniem

Zdaniem szefa Nvidii Radeon VII jest rozczarowaniem

Firma AMD zaprezentowała nową kartę graficzną Radeon VII, która ma być konkurencją dla najmocniejszych kart Nvidii. Tymczasem prezes Zielonych uważa, że karta AMD jest rozczarowująca.

Zaprezentowana karta Radeon VII to pierwsza konstrukcja AMD wykonana w 7nm procesie technologicznym. Karta jest tańsza (699 dolarów) oraz wg producenta wydajniejsza lub co najmniej porównywalna z RTX-em 2080.

Zobacz: Radeon VII nadchodzi mocna konkurencja dla RTX 2080. Jest taniej i szybciej.

Tymczasem zupełnie innego zdania jest prezes Nvidii . Jensen Huang twierdzi, że Radeon VII oferuje średnią wydajność i w zasadzie nie jest żadną nowością. Pomimo tego, że karta została wykonana w 7 nm procesie technologicznym, jej wydajność jest tylko porównywalna z wykonanym w starszym procesie RTX-em 2080. A kiedy przyjdzie pora na starcie na polu technologii śledzenia światła, zdaniem CEO Nvidii, jego produkt zmiażdży nowego Radeona.

Dostało się również technologii FreeSync. Zdaniem prezesa Nvidii ta technologia nigdy nie udowodniła, że w ogóle działa. Dodatkowo problemem, faktycznie sporym, jest brak certyfikacji AMD dla konkretnych ekranów.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

orson_dzi
orson_dzi
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię