Strona głównaWiadomościRozrywkaZebrał trzy miliony naklejek Panini z piłkarzami

Zebrał trzy miliony naklejek Panini z piłkarzami

Jedni zbierają karty z Pokemonami lub kolekcjonują gry, Gianni Bellini zbiera naklejki Panini z piłkarzami. Jego kolekcja budzi prawdziwy podziw.

Gianni ma 58 lat i mieszka niedaleko Modeny we Włoszech. W swojej kolekcji ma cztery tysiące albumów, czyli prawie trzy miliony naklejek. Swoją kolekcję chroni przy pomocy systemu alarmowego. Obecnie przebywa na emeryturze i ma dużo czasu na pielęgnowanie swoich skarbów. Dzień zaczyna od kontaktu z innymi kolekcjonerami, potem idzie na pocztę. W tak zwanym międzyczasie stara się zdigitalizować swoją kolekcję.

Panini

Jednym z filarów zbudowania tak wielkiej kolekcji jest znajomość z właścicielami Panini, czyli producentem kolekcjonerskich naklejek. Niektóre z albumów jakie ma swojej kolekcji na akcjach sprzedawane są po 3 tysiące funtów. Gianni już kilka razy dostawał propozycję sprzedaży kolekcji, jednak za każdym razem odmawiał. Sam prezes Włoskiego oddziału Coca-Cola wręczył mu czek in blanco z prośbą o wpisanie dowolnej kwoty za jaką sprzeda mu całą kolekcję. Kolekcjoner ma ten czek niewypełniony do dzisiaj.

Panini

Obecnie Włoch zastanawia się nad stworzeniem muzeum Panini. Życzymy powodzenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcenewonce
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię