Strona głównaPoradnikiZestawienie najlepszych klawiatur mechanicznych TKL

Zestawienie najlepszych klawiatur mechanicznych TKL

Wstęp

W dość łatwy sposób można zyskać wolną przestrzeń na biurku dzięki zastosowaniu klawiatur mechanicznych TKL. Są kompaktowe, sprawują się identycznie, jak pełnowymiarowe modele i ponadto zaskukują liczbą dostępnych w nich funkcji. Jeśli poszukujecie sprzętu idealnego do gier, to trafiliście we właściwe miejsce.   

Podczas zagrywania się w dynamiczne gry polegamy nie tylko na naszych umiejętnościach manualnych, ale również i na sprzęcie, który jest w stanie zaoferować coś więcej niż bezproblemowe działanie. Liczy się wygoda pracy, szeroki arsenał możliwości oraz wygląd nie pozwalający oderwać dłoni od jego obudowy. Nie nadużywając zbyt często słowa „wymagane”, akcesoria komputerowe mają być po prostu idealnym narzędziem spełniającym nasze potrzeby zarówno w krwawych FPS-ach, angażujących przygodówkach, jak i w trakcie spisywania myśli w Wordzie.

Na tapecie mamy tym razem klawiatury mechaniczne i mowa o niestandardowych wersjach Tenkeyless, w skrócie TKL. Różnica między klasyczną klawiaturą, a TKL jest jedna, ale w momencie wyboru bardzo istotna. W TKL nie zastaniemy bloku numerycznego, tak jakby chirurg przeciął pacjenta na wysokości przycisków Pause, Page Up, Page Down oraz „->”, oddzielając tę część od cyfr. Tego typu klawiatury mają mniejsze wymiary i tym samym pozwalają zachować więcej przestrzeni na blacie biurka. Osoby, które dotychczas specjalnie podwijały podkładkę na mysz, by mieć bliżej siebie obydwa kontrolery, poczują ulgę i większą swobodę działania. Aktualnie nie znajdziemy na wolnym rynku zbyt wielu klawiatur tego typu, co nieco upraszcza wybór. Nie zapominajcie jednak, że nawet gdy na witrynie sklepowej zostaną tylko dwa modele mechaników, to nie ominie nas nutka hazardu. Kto lubi ryzykować niech sobie gra, ale lepiej żeby później nie marudził. Nam zdarzy się czasem przepuścić na pierdoły kilka stówek, ale gdy chodzi o sprzęt komputerowy, zawsze stawiamy na pewnego konia. Jeśli chcecie wygrywać razem z nami, to zapraszamy do treściwego zestawienia klawiatur mechanicznych TKL.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię