Strona główna Wiadomości Złodziej wykradł dane gry Cyberpunk 2077 i żąda okupu za milczenie

Złodziej wykradł dane gry Cyberpunk 2077 i żąda okupu za milczenie

CD Projekt RED poinformowało o dość niecodziennej sytuacji. Firma ujawniła, że komuś udało się wykraść wczesnej pomysły i koncepcje na temat gry Cyberpunk 2077. Co więcej, złodziejaszek żąda okupu albo wszystko ujawni.

- Reklama -

Złodziejowi udało się wykraść sporo danych na temat gry Cyberpunk 2077. Te są pewnie cenniejsze od złota, biorąc pod uwagę wartość samej spółki, jak i liczbę nagród zebranych przez Wiedźmina 3. Podejrzewam, że wiele osób sporo by dało, aby wejść w posiadanie takich informacji. No i już wkrótce będą mieć taką okazję. CD Projekt RED oznajmiło, że nie ma zamiaru współpracować z szantażystą, a to oznacza, że wykradzione informacje najprawdopodobniej trafią do obiegu.

Czego możemy się z nich dowiedzieć? Zdaniem dewelopera niewiele. CD Projekt RED utrzymuje, że treść dokumentów w przeważającej części jest nieaktualna i nie reprezentuje rozwiązań i pomysłów, które są aktualnie realizowane. Nie mamy powodów, aby nie wierzyć firmie. Z drugiej strony może to być zwykła zasłona dymna. W końcu przyznanie się do kradzieży ważnych danych byłoby bardzo kłopotliwe. Dużo łatwiej powiedzieć, że informacje udało się wykraść, ale są one stare i już nieaktualne.

Co wiemy o samej grze?

CD Projekt RED dość pilnie strzeże wszelkich informacji na temat gry. Pierwsze informacje pojawiły się już w maju 2012 roku. To wtedy polska firma ogłosiła, że pracuje nad Cyberpunk 2077, chociaż nie podzieliła się żadnymi szczegółami. Z czasem docierały do nas plotki na temat trybu multiplayer, widoku z perspektywy FPP i TPP, czy też wielkiego, żyjącego miasta, w którym miałaby się dziać akcja. Jednak wciąż nie znamy dokładnej daty premiery. W tym roku studio skupia się na Gwincie, który już wkrótce ma zadebiutować w finalnej wersji. Możemy jedynie przypuszczać, że Cyberpunk 2077 zostanie wydany przed końcem 2019 roku.

Źródło: CD Projekt RED

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię

GORĄCE RECENZJE