Strona głównaWiadomościZmarł syn Andrzeja Sapkowskiego. Dzięki niemu powstał Wiedźmin

Zmarł syn Andrzeja Sapkowskiego. Dzięki niemu powstał Wiedźmin

Marcin Zwierzchowski, redaktor Nowej Fantastyki, na swoim Facebooku przekazał smutną wiadomość o śmierci Krzysztofa Sapkowskiego – syna Andrzeja Sapkowskiego. To dzięki niemu powstał Wiedźmin.

Informację o śmierci swojego syna przekazał sam pisarz. Tak się złożyło, że w czerwcu zmarł Maciej Parowski – wieloletni redaktor naczelny Nowej Fantastyki. Dlatego Marcin Zwierzchowski skontaktował się z Andrzejem Sapkowskim, aby napisać krótkie wspomnienie. Po kilku dniach pisarz przysłał bardzo ciepłe słowa, w których znalazł się taki oto fragment:

– Czerwiec 2019. Maćka zabrakło. I mojego syna zabrakło.

Okazuje się, że zaledwie kilka dni po odejściu Macieja Parkowskiego zmarł również syn Andrzeja Sapkowskiego. Niewiele osób o tym wie, ale to dzięki niemu powstał Wiedźmin. To on był fanem Fantastyki i to on namówił ojca na napisanie książki z tego gatunku. Sam Andrzej Sapkowski mówił:

– Chciałem zrobić przyjemność mojemu synowi, który jest zagorzałym miłośnikiem tego typu literatury i stałym czytelnikiem waszego pisma [Fantastyka]. Zapytał mnie kiedyś: „Dlaczego nie napiszesz czegoś takiego?” „Nie ma problemu, powiedziałem, napiszę”. No i tak powstał Wiedźmin. Zresztą właśnie od syna dowiedziałem się o waszym konkursie i jego warunkach.

Z tego miejsca składamy najszczersze kondolencje Panu Andrzejowi Sapkowskiemu.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię