Strona głównaGryZnamy datę premiery Shenmue III. Legenda powraca

Znamy datę premiery Shenmue III. Legenda powraca

Legendarna gra powróci w trzeciej odsłonie. Po drodze było sporo problemów, ale w końcu udało się ustalić konkretną datę premiery. Szkoda, że na grę przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka miesięcy. 

Shenmue to klasyka gier przygodowych. W swoim czasie (1999 rok) była prawdziwą rewolucją. Wprowadzała otwarty świat, pory dnia i nocy, zmiany pogodowe, a nawet quick time eventy. Jednak chyba nikt nie spodzieał się, że kiedykolwiek doczekamy się trzeciej odsłony. Przecież od premiery drugiej części minęło już 16 lat. Na szczęście Shenmue III powstanie i w końcu trafi na PC i PS4. Kiedy? Dokładnie 27 sierpnia 2019 roku, czyli za rok. 

Może się wydawać, że to strasznie długi czas oczekiwania, ale lepiej późno niż wcale. Pomimo tego, że Shenmue III zebrało 6,3 mln dolarów na Kickstarterze i zapewniło sobie wsparcie THQ Nordic’s Deep Silver, to wydanie gry wcale nie było takie pewne. Początkowo miała ona trafić na sklepowe półki już w 2017 roku. Później premiera została przeniesiona na 2018, a teraz na 2019. Różnica polega na tym, że tym razem deweloper podał konkretną datę premiery. 

– Styl gry będzie bardzo zbliżony do tego, co znamy z oryginału, ale oczywiście dodamy też kilka nowych elementów. Na pewno zaktualizujemy sterowanie, ale to całkowicie naturalne z powodu nowoczesnych kontrolerów i zmian technologicznych. Nie sądzę, aby konieczne było zmieniane podstawowych założeń gry. Jeśli za bardzo namieszamy, to fani mogą być na nas źli. Jednak zawsze wymyślam nowe rzeczy, które chciałbym dodać do gry, co może być problematyczne dla mojego zespołu – powiedział Yu Suzuki, jeden z twórców gry.

[you tube=cV1CVmpI534]

Czekacie na powrót tego klasyka? 

Źródło: TweakTown

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię