Strona głównaEsportZnamy już wszystkich finalistów ESL Mistrzostw Polski w CS:GO

Znamy już wszystkich finalistów ESL Mistrzostw Polski w CS:GO

Już w najbliższy weekend (29-30 kwietnia) odbędą się finały ESL Mistrzostw Polski. W Counter-Strike: Galobal Offensive o zwycięstwo powalczą cztery zespoły, które wywalczyły awans ze swoich grup.

Największym faworytem do wygrania ESL Mistrzostw Polski w CS:GO bez wątpienia są zawodnicy Kinguin. To w tym momencie, zaraz po Virtus.pro, najbardziej doświadczony i utytułowanych polski skład. To też obrońcy zeszłorocznego tytułów Mistrzów Polski. W półfinale zmierzą się oni z drużyną o nazwie Zwierzęta, którzy w swojej grupie pokonali między innymi Venatores. Faworyt tego spotkania może być tylko jeden i odpadnięcie Kinguin będzie ogromnym zaskoczeniem.

Drugim faworytem do wygrania zawodów są zawodnicy  Pride z Jackiem „minisem” Jeziakiem na czele, który występował kiedyś razem z zawodnikami Kinguin. W półfinale zmierzą się oni z drużyną Izako Boars, która powstała raptem 2 miesiące temu. To zespół stworzony przez najbardziej znanego polskiego streamera i komentatora zawodów CS:GO – Piotra „Izaka” Skowyrskiego. Jednak w składzie popularnych Dzików nie brakuje znanych twarzy. Liderem drużyny jest Karol „repo” Cybulski, były zawodnik między innymi AGG (gdzie grał z aktualnymi zawodnikami Kinguin) oraz PRIDE. Poza tym w drużynie występują też między innymi Sebastian „Neex” Trela oraz Kamil „kamil” Kamiński, którzy są dobrze znani na profesjonalnej scenie. Chociaż to spotkanie wydaje się nieco bardziej wyrównane, to jednak trudno sobie wyobrazić, aby Izako Boars pokusiło się o zwycięstwo.

Finałowe rozgrywki odbędą się w dniach 29-30 kwietnia w studiu ESL w Katowicach. Pula nagród wynosi 70 tys. złotych. Zawody będą transmitowane przez Internet. Za komentarz będą odpowiadać Maciej „Morgen” Żuchowski oraz Kuba „KubiK” Kubiak.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię