Strona głównaEsportSK Gaming nie daje szans Gambit i wygrywa CS_Summit

SK Gaming nie daje szans Gambit i wygrywa CS_Summit

W niedzielę w nocy zakończył się turniej CS_Summit w Counter-Strike: Global Offensive. Zwycięsko wyszli z niego zawodnicy SK Gaming, którzy w finalne nie dali większych szans Gambit.

CS_Summit z całą pewnością nie można nazwać jednym z najważniejszych turniejów w tym roku. Na liście uczestników brakowało wielu znanych zespołów z Astralis, Virtus.pro i FaZe na czele. Nie zmienia to faktu, że w turnieju wzięło udział wiele innych, cenionych składów. O zwycięstwo walczyli między innymi: SK Gaming, Ninjas in Pyjamas, Gambit, Cloud9, OpTic Gaming, Liquid, EnVyUs oraz Godsent.

Turniej obfitował w kilka niespodziewanych rozstrzygnięć. Dość szybko z zawodami pożegnały się dwie europejskie drużyny – Godsent oraz EnVyUs. Jako kolejni odpadli zawodnicy Ninjas in Pyjamas, którzy są ostatnio w bardzo słabej formie oraz Amerykanie z Liquid. Dzięki temu w półfinale drabinki wygranych stanęły naprzeciw siebie drużyny SK Gaming oraz Gambit. W meczu BO3 lepsi okazali się Brazylijczycy, którzy wygrali 2:0. Z kolei w drabince przegranych o pozostanie w turnieju walczyły zespoły Cloud9 i OpTic. W stosunku 2 do 1 wygrali ci drudzy, a to oznaczało, że w walce o finał będą musieli zmierzyć się z Gambit. Lepsi okazali się Europejczycy i to oni – ponownie – mieli okazję zmierzyć się z SK Gaming.

Mecz finałowy rozgrywany był w systemie BO5. Jednak Brazylijczycy z SK Gaming, z racji awansu z drabinki wygranych, mieli na starcie potyczki zaliczoną jedną mapę na swój poczet. Tym samym wystarczyło zwycięstwo na dwóch arenach, aby zgarnąć nagrodę w wysokości prawie 64 tys. dolarów. Ku sporemu zaskoczeniu, pierwsza mapa (inferno) padła łupem Gambit, którzy pozwolili przeciwnikom na zdobycie tylko 10 rund. Niestety, podobnego wyniku nie udało im się powtórzyć na dwóch kolejnych arenach (cache oraz train), na których przegrali 16:2 oraz 16:13. Dla Brazylijczyków był to pierwszy wygrany turniej od bardzo dawna.

Źródło:

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię