Strona głównaWiadomościZnamy wstępne wyniki akcji NVIDIA Charity Stream – około 80 tysięcy złotych...

Znamy wstępne wyniki akcji NVIDIA Charity Stream – około 80 tysięcy złotych dla fundacji DKMS

Wczoraj pisaliśmy o odbywającej się przez większą część weekendu akcji charytatywnej, w której brali udział znani esportowcy, gracze i artyści. Stream na oficjalnym kanale NVIDIA Polska, trwający 36 godzin, oprócz zbiórki pieniędzy miał na celu poszerzyć wiedzę internautów na temat działalności fundacji i zgłaszania się jako potencjalni dawcy szpiku.

Przez 1,5 dnia przez stream przewinęło się wielu znanych twórców internetowych, takich jak Izak, InetkoxTV, Dorota’s Freaks, rezigiusz, Nervarien czy Wonziu, poza tym do akcji przyłączyli się esportowcy – Pasha Biceps, zawodnicy teamów PRIDE, Kinguin i AGO Gaming. Grano m.in. w Counter-Strike: Global Offensive, PlayerUnknown’s Battlegrounds, Fortnite i League of Legends. Opórcz zachęcania do dokonywania wpłat na konto akcji, zaproszeni goście namawiali również widzów by rejestrowali się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. To jest bowiem główny cel działalności fundacji DKMS – poszukiwanie dawców dla osób, które natychmiast potrzebują przeszczepów komórek macierzystych szpiku. Oprócz wspomnianych gości, którzy najczęściej streamowali ze swoich domów, mogliśmy również zobaczyć w akcji Wojciecha „Łozo” Łozowskiego, który nadawał z warszawskiego studia NVIDIA Polska.

Zbiórka na rzecz fundacji DKMS była trzecią z kolei – w poprzednich latach zbierano na rzecz Przylądka Nadziei oraz dla Kliniki Budzik. Jak powiedziała Hanna Leśniorowska, Marketing Manager Central Eastern Europe NIVIDII „Miło nam, że już po raz trzeci udało się zorganizować akcję charytatywną, która spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Tym razem dzięki hojności graczy zebraliśmy około 80 000 złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Fundacji DKMS. Ale zależało nam przede wszystkim na uświadomieniu jak największej liczbie internautów, jak ważna jest kwestia rejestracji potencjalnych dawców szpiku.” 

Kwota, którą udało się zebrać podczas tej edycji NVIDIA Charity Stream przeszła najśmielsze marzenia wszystkich osób zaangażowanych w akcję. Michał Babicz z fundacji DKMS powiedział, że dzięki tej kwocie można zarejestrować prawie 450 nowych potencjalnych dawców. Nowotwory krwi, z którymi walczy fundacja, to choroba, która co 10 minut odbiera komuś życie. Dzięki charytatywnemu streamowi baza potencjalnych dawców w trakcie weekendu wzbogaciła się o prawie 1000 nowych wpisów, a to oznacza wielu uratowanych chorych.

Jeśli sami chcielibyście jeszcze wspomóc finansowo działania fundacji lub zgłosić się jako potencjalny dawca – cały czas macie taką okazję. Wystarczy odwiedzić stronę https://www.dkms.pl/pl/przekaz-darowizne i dokonać kilku kliknięć – to takie proste. 🙂

A na koniec jeszcze infografika podsumowująca tegoroczną akcję:

infografikia nvidia charity stream

Źródło: NVIDIA

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię