Strona głównaWiadomościHardwareZnamy wydajność INTEL Xe-HPG (DG2) 512EU najwydajniejszej karty graficznej INTELA

Znamy wydajność INTEL Xe-HPG (DG2) 512EU najwydajniejszej karty graficznej INTELA

Najwydajniejsza karta graficzna INTEL Xe-HPG (DG2) 512EU po raz pierwszy została uchwycona na zdjęciach. Co więcej, znamy jej przewidywaną wydajność.

Na kanale Moore’s Law is Dead pojawiły się zdjęcia najnowszej karty graficznej INTELA oraz slajdy z prezentacji, które zbierał przez długi czas z różnych źródeł. Zanim przystąpimy do krytyki samego wyglądu karty graficznej, trzeba zaznaczyć, że prezentowana karta graficzna jest wersją inżynierską, wyposażoną w prosty układ chłodzenia, bez żadnych designerskich działań. Jak podaje sam autor tego wideo, wersja konsumencka będzie miała całkowicie zmieniony wygląd, krążą też plotki o tym, że ma być biała.

Wydajność najnowszej karty graficznej INTEL Xe-HPG (DG2) 512EU ma być najbardziej zbliżona do wydajności RTX 3070 Ti, ponieważ jego wydajność ma znajdować się pomiędzy RTX 3070, a RTX 3080. W ten przedział wydajności też celuje INTEL.

Żeby osiągnąć ten cel rdzeń karty graficznej może pracować z częstotliwością dochodzącą do 2,2 GHz, jest to wartość minimalnie niższa od częstotliwości pracy układów AMD i jednocześnie minimalnie wyższa od NVIDI. Prezentowany model został wyposażony w 16 GB pamięci GDDR6 i komunikuje się z rdzeniem GPU poprzez szynę danych 256-bit. Całkowity pobór prądu przez nową kartę graficzną INTELA ma wynosić 275 Wat, na początku celowano w pobór prądu na poziomie 225 – 250 Watów, ale ostatecznie zwiększono TDP do 275 W. Do zasilania karty graficzne ta próbka inżynierska używa następujących złączy, jednego 8-pin i jednego 6-pin.

INTEL, przygotowując swoją najnowszą kartę graficzną chce, żeby nie odstawała ona technologicznie od aktualnie dostępnych kart graficznych na rynku, dlatego pracuje nad swoimi rozwiązaniami, które mają pozwolić na konkurowanie z DLSS, czy sprzętowym wsparciem dla obliczeń śledzenia promieni. Z informacji, które wiemy to odpowiednik DLSS po stronie INTELA ma nazywać się XeSS.

Karty graficzne INTEL Xe-HPG (DG2) 512EU swój debiut mogą zaliczyć już pod koniec tego roku, ale ich szersza dostępność przewidywana jest na rok 2022. Przewidywana cena za ten układ nie jest znana, ale jak donoszą osoby powiązane z tym projektem. Wycena nowych kart graficznych INTELA ma być bardzo konkurencyjna względem cen aktualnie obowiązujących na rynku.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię