Strona głównaWiadomościZnamy wygląd karty graficznej AMD Radeon RX 6000

Znamy wygląd karty graficznej AMD Radeon RX 6000

Premiera najnowszych układów graficznych AMD Radeon RX 6000 zbliża się dużymi krokami. Firma AMD postanowiła zdradzić graczom na swoim profilu Twitter, jak ma wyglądać ich najnowszy produkt. Udostępniając mapę w Fortnite Creative Island. 8651-9841-1639

Radeon RX 6000, na grafikach z Fortnite prezentuje się bardzo dobrze. Karta wyposażona jest w masywny układ chłodzenia, który zajmuje dwa sloty i jest szerszy od śledzia montażowego do obudowy. Składa się on z trzech wentylatorów oraz dużego radiatora.

  

Firma AMD zaznacza, że jest to całkowicie nowy układ chłodzenia, który ma zapewnić optymalne warunki pracy ich najnowszej karcie graficznej. Z naszych obserwacji wynika jednak, że nie jest to takie całkowicie unikatowe rozwiązanie, tylko rozwinięcie chłodzenia, które występowało w ich wcześniejszej flagowej karcie graficznej AMD Radeon VII, który też do chłodzenia podzespołów wykorzystywał trzy duże wentylatory i bardzo podobną obudowę.

Zamieszczone zrzuty ekranu zdradzają nam jeszcze kilka innych istotnych szczegółów na temat budowy najnowszej karty graficznej AMD. Obraz z karty graficznej będzie wysyłany przez cztery złącza, jedno HDMI 2.1?, dwa Display Port oraz pojedynczy port USB 3.0 typ C, który wcześniej występował w kartach graficznych Nvidii w modelach RTX 2000. Zasilanie karty graficznej będzie realizowane przez dwa złącza 8 pinowe, więc łatwo możemy wywnioskować, że cała karta będzie pobierała powyżej 250 watów prądu i zbliży się z tą wartością do flagowych RTX-ów 3000

Jak faktycznie sprawuje się nowe referencyjne chłodzenie AMD, dowiemy się 28 października. Wtedy też będziemy mogli potwierdzić, czy wydajność najnowszego Radeon RX 6000, faktycznie jest powyżej poziomu GeForce RTX 2080 Ti a tuż poniżej najnowszego GeForce RTX 3080.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię