Strona głównaWiadomościPrzyszłoroczne procesory Intel Tiger Lake High Performance, będą konkurować z AMD Cezanne...

Przyszłoroczne procesory Intel Tiger Lake High Performance, będą konkurować z AMD Cezanne H

Intel potwierdził, że ich najnowsze procesory Tiger Lake 10 nm, w przyszłym roku będą występowały w wersji z ośmioma rdzeniami i szesnastoma wątkami. Informację tę podał Boyd Phelps, który piastuje stanowisko CVP (Corporate Vice President)

Najnowsze wysokowydajne procesory Intel Tiger Lake swój debiut mają zaplanowany na początek przyszłego roku. Nowe procesory mają charakteryzować się zwiększoną wydajnością. Aby to osiągnąć, zostały wyposażone w odpowiednio większą pojemność pamięci trzeciego poziomu L3. Procesory Tiger Lake-H będą wyposażone z 8 rdzeni i 16 wątków, będą oferować 24 MB pamięci L3 to dwa razy więcej niż w przypadku procesorów Toger Lake-U. Dzięki temu będą w stanie rywalizować z procesorami AMD Cezanne H.

Nieoficjalnie wiemy, że najnowsze procesory Intela, będą podzielone na dwie grupy i każda z nich otrzyma inną podstawkę. Podstawowe modele Tiger Lake-H z czteroma rdzeniami o TDP wynoszącym 35 watów, będą montowane w podstawce BGA 1449, a bardziej wydajne modele z TDP wynoszącym 45 watów otrzymają podstawkę BGA 1787.

Ciekawą informacją jest to, że procesory Tiger Lake-U otrzymają wydajniejszy układ graficzny Intel Iris Xe składający się z 96 modułów EU, a wydajniejsze modele Tiger Lake-H, będą wykorzystywały ten sam rodzaj karty graficznej tylko składający się z 32 modułów EU. Co naszym zdaniem jest dobrym rozwiązaniem. Wydajne procesory serii H i tak będą w głównej mierze korzystać z dużo wydajniejszych samodzielnych kart graficznych. Nisko napięciowe procesory serii U, będą instalowane w mniejszych laptopach, gdzie nie będzie miejsca na samodzielną kartę graficzną, więc naturalnym rozwiązaniem wydaje się użycie mocniejszego zintegrowanego układu graficznego.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię