Strona głównaWiadomościZrób własną wieżyczkę z gry Portal

Zrób własną wieżyczkę z gry Portal

Do sieci trafił gotowy przepis na stworzenie autonomicznej wieżyczki z gry Portal. Do budowy wykorzystano Arduino oraz RPi.

Gracze z pewnością kojarzą wieżyczki strażnicze, które były głównym przeciwnikiem w grze Portal. Jeden z internautów stworzył replikę urządzenia, która potrafi mówić, „strzelać” oraz automatycznie namierzać cel. Urządzenie zostało wydrukowane na drukarce 3D w skali 1:1. Po wykryciu wroga, wieżyczka otwiera się odsłaniając cztery pistolety NERF. W przypadku poruszających się celów urządzenie podąża za nim powtarzając ostrzał.

Zobacz: Western Digital prezentuje kolekcjonerski pakiet z dyskiem WD_BLACK SN750 SE dla fanów gry Battlefield™…

Sercem urządzenia są dwie platformy sprzętowe. Arduino Mega – steruje wszystkimi „widocznymi” elementami elektrycznymi urządzenia. Do płytki podłączone są wszystkie silniki odpowiadające za kinetykę, serwomechanizmy oraz diody. Z kolei Raspberry odpowiada za kamerę oraz obsługę komend głosowych.

Portal

Robot zamyka i otwiera się automatycznie. W trybie śledzenia może odwracać się o 20 stopni we wszystkich kierunkach. Całość zasilana jest 12 V zasilaczem. W podstawie umieszczono przetwornicę podwyższającą napięcie do 18 V, oraz regulator obniżający je do 5 V, które zasila elektronikę.

A tak prezentuje się to w rzeczywistości:

Jeżeli chcielibyście sami zbudować urządzenie to wystarczy wejść na stronę projektu. Są tam wszystkie pliki potrzebne do wydrukowania i zaprogramowania urządzenia.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię