Strona głównaGry10 najbardziej rozchwytywanych gier na Steam w okresie 29.04-4.05

10 najbardziej rozchwytywanych gier na Steam w okresie 29.04-4.05

Majowy długi weekend sprzyjał zakupom i gierczeniu. Które z tytułów najczęściej lądowały w cyfrowym koszyku użytkowników Steam?

Wiele zmieniło się od ostatniego zestawienia Valve. Mimo chwilowej blokady nałożonej na sprzedaż przedmiotów, PUBG bohatersko wróciło na tron, choć spin-off serii Total War nie łatwo oddał władzę. Frostpunk z werwą przejęło w chwili premiery koronę królów, ale wystarczyły dwa tygodnie, by nieco bardziej zmrozić suwaki w portfelach graczy.

Dużym zaskoczeniem jest 5. miejsce na liście najlepiej sprzedających się gier poprzedniego tygodnia.The Forest, które wyszło z fazy early access, z powodzeniem przyciąga rozbitków oferując spacery po lesie, walkę z mutantami, czy też bogaty crafting. Konto Gabe’a urosło o kolejne zielone dolary dzięki takim produktom jak BATTLETECH, Nier: Automata oraz Far Cry 5 stanowiące w kwietniu swoisty cel dla piratów.

Wyraźnie osłabła potęga CS-a, co nie znaczy, że na serwerach wieje pustkami, a wręcz przeciwnie. Chociaż moda na gry Battle Royal nie słabnie, to dziennie średnio 281 tys. antyterrorystów mierzy długość luf z terrorystami. Top 10 gier zamyka dla odmiany tytuł łączący technologię VR i muzyczne „uniesienia”.     

1. PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS
2. Total War Saga: Thrones of Britannia
3. Frostpunk
4. Stardew Valley
5. The Forest
6. BATTLETECH
7. NieR:Automata
8. Far Cry 5
9. Counter-Strike: Global Offensive
10. Beat Saber

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię