Strona głównaWiadomości32-rdzeniowy procesor AMD Threadripper straszy potworną wydajnością

32-rdzeniowy procesor AMD Threadripper straszy potworną wydajnością

Udostępnione w sieci pierwsze wyniki testów pokazują, że model 2990X to pies na graczy. Będzie podrywał nas na dużą liczbę rdzeni i niesamowite osiągi.

Intel może stracić pierwszeństwo w wyścigu nie tylko na rdzenie, ale też wydajność procesorów. Najnowsza bestia ze stajni AMD robi ogromne wrażenie. Oficjalnie zapowiedziany na Computex 2018 procesor 2. generacji Ryzen Threadripper 2990X może już zadebiutować w trzecim kwartale 2018.

Tylko czy jest się czego bać? Chyba jest, bo będzie to pierwszy model wyposażony w 32 rdzenie i 64 wątki logiczne. Takowa jednostka będzie podzielona na zintegrowany układ 4 procesorów po 8 rdzeni fizycznych. Co zaskakujące, nie będzie wymagać nowej płyty głównej, o ile korzystamy już z wersji X399.

Dotychczas wiedzieliśmy o procesorze tyle, co z podanej przez producenta specyfikacji. Już w tamtej chwili przecieraliśmy oczy ze zdumienia, a teraz musimy się aż uszczypnąć, by mieć pewność, że nie jest to zwykły sen… Do sieci wyciekły właśnie wyniki testu wielowątkowego przeprowadzonego w Cinebench i przyprawiają one o gęsią skórkę. Zobaczcie sami.

 

W taktowaniu 4 GHz procesor wyłuskał ponad 6 tysięcy punktów, zaś w wersji podkręconej i zarazem stabilnej do 4,12 GHz na wszystkich rdzeniach uzyskał 6400 punktów, co daje prawie 3 razy tyle, co 10-rdzeniowy i9-7900X. Aby jednak nie dopuścić do nagłego zgonu rdzeni producent musiał zastosować chłodzenie wodne Corsair H150i PRO. Na uwagę zasługuje również fakt, że procesor AMD Threadripper 2990X, ma ustalony limit wydzielanego ciepła na poziomie 250 TDP (dla porównania Intel i9-7900X ma wymierzone 140 TDP).

Z przyznaniem tytułu najwydajniejszego procesora musimy jeszcze się wstrzymać do momentu, aż Intel zaprezentuje moc swojego 28-rdzeniowego modelu. Myślicie, ze Intel zaproponuje jeszcze więcej mocy?  

Źródło: guru3d.com

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Grzegorz Rosa
Grzegorz Rosa
Redaktor, szef działów gry i audio

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię