Strona głównaWiadomościIntel zatrudnia kolejnego speca od GPU. Wcześniej pracował nad Larrabee

Intel zatrudnia kolejnego speca od GPU. Wcześniej pracował nad Larrabee

Intel tworzy mocną drużynę do pracy nad nowymi, dedykowanymi kartami graficznymi. Wcześniej przejęli kilku pracowników AMD, w tym szefa Radeon Technologies Group – Raję Koduriego. Teraz do zespołu dołącza ojciec Larrabee.

Nie każdy może to pamiętać, ale Larrabee to było pierwsze podejście Intela do dedykowanych kart graficznych. Za jednego z ojców technologii uważa się Toma Forsytha. Dzisiaj, z perspektywy czasu, eksperyment można uznać za nieudany. Karty graficzne nie trafiły do sprzedaży, chociaż kilka zastosowanych w nich rozwiązań stosowanych jest do dzisiaj, np. AVX512. Zresztą można powiedzieć, że Xeon Phi to duchowy spadkobierca Larrabee.

Zobacz także: Intel oficjalnie poinformował kiedy zaprezentuje dedykowane karty graficzne

Z czasem Forsyth odszedł z Intela. Pracował między innymi dla Valve i Oculusa, ale teraz wraca do korzeni. Na swoim Twitterze poinformował, że został zatrudniony w zespole Koduriego, który pracuje nad dedykowanymi kartami graficznymi. Przyznał jednocześnie, że jeszcze nie wie czym dokładnie będzie się zajmował. Być może będzie odpowiedzialny za VR-ową część przedsięwzięcia bowiem ma w tym spore doświadczenie. Jednego możemy być pewni – Intel tworzy mocną drużynę. Oby przyniosło to wymierne efekty.

Źródło: TechPowerUp

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Damian Jaroszewski
Redaktor prowadzący, szef działów esport i hardware

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię