Strona głównaGryAktualności343 Industries wyłącza usługi sieciowe starszych części Halo. Wiemy kiedy

343 Industries wyłącza usługi sieciowe starszych części Halo. Wiemy kiedy

343 Industries ogłosiło, że usługi online dla gier z Xboxa 360 zostaną wyłączone. Na szczęście do tego momentu jeszcze trochę czasu – równo rok.

Usługi online dla gier Halo: Reach, Halo 3 i 4, Halo 3: ODST, Halo: Combat Evolved Anniversary, Spartan Assault oraz Halo Wars zostaną wyłączone w grudniu 2021 roku. Oczywiście gry jako takie nadal będą działać, wyłączony zostanie jednak dostęp do usług związanych z multiplayerem, jak chociażby matchmaking. Oznacza to, że usługa gry wieloosobowej zostanie wyłączona po 14 latach od premiery pierwszej z tych kultowych gier, co miało miejsce we wrześniu 2007 roku. W grudniu 2021 zostanie także wyłączony dostęp do zawartości z udostępnionych plików.

Wyłączenie usługi multiplayera będzie oczywiście miało wpływ także na nowsze generacje Xboxa, które uruchamiają gry w ramach wstecznej kompatybilności i opierają się na “starej” infrastrukturze. W wyjaśnieniu tej decyzji 343 Industries podało, że czas, środki i energia przeznaczone na utrzymywanie starych usług były niewspółmierne do liczby graczy.

Zobacz: Halo Infinite zadebiutuje jesienią 2021 roku

Aktualnie wstrzymana jest też sprzedaż cyfrowych kopii gier Halo z Xboxa 360. Jeśli chcecie się bliżej zapoznać ze starszymi częściami autorzy zachęcają do zakupu paczki gier zawartych w ramach Halo: The Master Chief Collection. Znajdują się tam Halo: Combat Evolved Anniversary, Halo 2: Anniversary, Halo 3, Halo 3: ODST, Halo: Reach i Halo 4.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Zbigniew Pławecki
Redaktor, specjalista ds. esportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię