Strona głównaKonsolePS4 Pro zostanie całkowicie wycofane ze sprzedaży?

PS4 Pro zostanie całkowicie wycofane ze sprzedaży?

Według aktualizacji na liście PlayStation Direct, Sony nie będzie już sprzedawać PS4 Pro w swoim sklepie. Na tej podstawie można przypuszczać, że japońska firma chce wycofać model ze sprzedaży.

Na amerykańskiej wersji witryny PlayStatoin Direct PS4 Pro jest oznaczony jako niedostępny. Co więcej, informacja na stronie głosi, że firma nie planuje uzupełniać produktu w przyszłości. Podstawowy model PS4 Slim też jest oznaczony jako niedostępny. Jednak w tym przypadku nie ma informacji o zaprzestaniu sprzedaży.

Zobacz: Assassin’s Creed: Valhalla – w sklepie można kupić boosty do punktów XP

Na tej podstawie można wnioskować, że Sony planuje wycofać PS4 Pro na rzecz PS5, na który jest ogromny popyt. Gorzej, że sama konsola jest praktycznie nie do kupienia bezpośrednio w sklepie. Sony oficjalnie nie potwierdziło, że planuje wycofać konsolę, ale nie byłoby to wielkim zaskoczeniem. Na początku tego roku Microsoft zaprzestał produkcji Xbox One X odpowiednika wersji Pro u Sony i Xbox One S All-Digital. W sprzedaży ma pozostać tylko Xbox One S oraz Xbox Series X i S.

CEO Sony – Jim Ryan w przeszłości mówił jasno, że chociaż Sony czuje obowiązek służenia społeczności PS4 przez kilka lat po premierze PS5, to nadal wierzy w ideę pokoleń konsol  dając PS5 nowe ekskluzywne funkcje, które nie są dostępne na PS4. Takie działanie ma zachęcić graczy do zmiany konsoli. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że tej zwyczajnie niema w sklepach.

Niewykluczone, że Sony nadal będzie produkować PS4 Pro i sprzedawać za pośrednictwem sprzedawców detalicznych. Bardziej sensownie byłby jednak, gdyby sony skupiło się na zwiększeniu produkcji PS5.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię