Strona głównaWiadomości3dfx powraca na rynek po 20 latach?

3dfx powraca na rynek po 20 latach?

Marka 3dfx po dwudziestu latach nieobecności wraca na rynek. Producent akceleratorów graficznych Voodoo tym razem chce produkować nie tylko karty graficzne, ale także telewizory i smartfony.

Wygląda na to, że wielki gracz na rynku kart graficznych z lat dziewięćdziesiątych powraca. Właściciele marki 3dfx za pośrednictwem Twittera poinformowali, że wracają. Według przekazanych informacji, firma inwestycyjna Jansen Products z San Francisco 23 lipca nabyła aktywa 3dfx Interactive i jest w trakcie rejestracji znaku towarowego 3dfx. Firma planuje wydawać pod nową marką karty graficzne oraz m.in. smartfony, telewizory smart oraz systemy dźwiękowe.

3dfx - tweet

Niestety możliwe, że jest to jedna wielka ściema. W sieci nie ma informacji na temat firmy Jansen Products. Co więcej, jest ona podobna do imienia założyciela Nvidii, firmy która w 2002 wykupiła 3dfx Interactive. Dodatkowo, Nvidia w żaden sposób nie zareagowała na wiadomość.

Zobacz: jak wygląda płyta Intel Z690 pod procesory Alder Lake

W skrócie oznacza to, że marka wcale nie powróci na rynek, a ktoś zrobił przepyszny dowcip fanom. Tak czy inaczej jutro mają ogłosić szczegóły powrotu na rynek. Czy się tego doczekamy? Przekonamy się jutro.

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Treść komentarza
Wpisz swoje imię